Хакери раптово почали повертати вкрадену криптовалюту на понад $600 млн


Хакери, які викрали у користувачів блокчейн-платформи Poly Network понад 600 мільйонів доларів в різних криптовалютах, почали добровільно повертати вкрадені активи.

Про це заявила сама Poly Network.

За останніми даними платформи, зловмисники вже повернули активів на 260 мільйонів доларів. Залишилося повернути криптовалюти ще на 353 мільйони доларів.

Як передає Reuters, співзасновник аналітичної фірми Elliptic, яка спеціалізується на блокчейн-технологіях, Том Робінсон припускає, що хакери не знайшли способів вивести викрадені активи. Тому і вирішили, що просто повернути їх — безпечніше.

«Навіть якщо ви можете вкрасти криптоактиви, їх відмивання і переведення в готівку надзвичайно складна річ через прозорість блокчейну і широке використання аналітики блокчейну фінансовими установами», — сказав Робінсон.

Poly Network раніше закликала хакерів повернути криптовалюту, заявивши, що планує подати до суду.

Elliptic повідомляє, що людина, яка начебто здійснила злом, зробила це «для розваги» і хотіла «виявити вразливість», перш ніж інші зможуть нею скористатися.

Ймовірний хакер написав, що нібито «відразу планував» повернути токени, додавши: «Мене не дуже цікавлять гроші».

Хто саме зламав систему наразі невідомо.

Нагадаємо, що 10 серпня хакери зламали Poly Network ㅡ платформу на основі блокчейну ㅡ та вивели з неї понад 600 мільйонів доларів у криптовалютах. Ймовірно, це одна з наймасштабніших подібних крадіжок в історії децентралізованих фінансових сервісів (DeFi).

Всього зловмисники вивели 2 858 токенів криптовалюти Ethereum на суму близько 267 мільйонів доларів, 6 610 токенів Binance на суму понад 252 мільйони доларів та приблизно 85 мільйонів доларів у токенах USDC у мережі Polygon.

Компанія SlowMist, яка спеціалізується на безпеці систем на основі блокчейну, заявила, що вже ідентифікувала адресу електронної пошти, IP-адресу та відбитки пальців пристрою зловмисника, а також працює над відстеженням додаткових ключів ідентифікації.

Джерело: PolyNetwork, hromadske.ua

Фото: Pexels