В Сальвадорі вперше за історію біткоїна його визнали платіжним засобом


Парламент Сальвадору ухвалив закон, який офіційно визнав біткоїн платіжним засобом.

Про це повідомляє Twitter парламенту.

Як уточнює РБК, на створення інфраструктури, яка дозволить приймати платежі у криптовалюті, документ відводить три місяці. Приймання біткоїна до оплати стане обовʼязковим в країні. Президент Сальвадору Наїб Букеле підкреслив, що криптовалюта стане законним платіжним засобом нарівні з доларом США.

Також уряд планує створити офіційний криптогаманець та зберігатиме в ньому біткоїни на суму у $150 млн для трастового фонду на базі Банку розвитку Сальвадору, щоб гарантувати можливість автоматичного і миттєвого обміну криптовалюти на долар США. За словами Букеле, створення сучасної фінансової інфраструктури вже найближчим часом допоможе створити нові робочі місця.

Відповідно до закону, ціни в Сальвадорі можуть встановлюватися в біткоїнах, також у криптовалюті стане можливим сплачувати податкові відрахування. Обмін біткоїна не оподатковуватиметься на приріст капіталу, при цьому обмінюватися на долари біткоїни будуть за ринковим курсом.

Водночас в бухгалтерських цілях в законі підкреслюється, що легалізація біткоїна не означає повну заміну долара США, долар, як і раніше, буде використовуватися в бухгалтерії як базова валюта.

Джерело: babel.ua

Фото: Pexels