Шахраї через додаток з App Store вкрали в одного з користувачів біткоїнів на $600 тисяч


Компанія Apple допустила до свого магазину додатків сервіс Trezor, який маскувався під застосунок для зберігання криптовалюти.

Так шахраї вкрали в одного з користувачів 17,1 біткоїна, які на той момент коштували приблизно 600 тисяч доларів.

Про це пише The Washington Post.

Філіп Хрістодул хотів перевірити свій біткоїн-баланс минулого місяця, тому вирішив пошукати в App Store застосунок для цього. Він завантажив Trezor, який мав оцінку в 5 зірочок, увів у нього особисті дані, після чого його біткоїни зникли.

WP пише, що за словами постраждалого, він злиться на Apple більше, ніж на шахраїв. Каже, що компанія просуває App Store як безпечне і надійне місце, де кожен додаток проходить перевірку, перш ніж потрапити в магазин.

«Вони втратили мою довіру. Apple не заслуговує на те, щоб уникнути покарання за це», — розповів Філіп в інтерв’ю.

В Apple зі свого боку переконують, що шахраї відправили їм на перевірку інший сервіс, а після того, як він потрапив в App Store, перетворили його на фішинговий.

У матеріалі зазначається, що за даними аналітичної компанії Sensor Tower, додаток був доступний в App Store щонайменше з 22 січня по 3 лютого й міг бути завантажений приблизно тисячу разів.

Експерти британської компанії Coinfirm, яка спеціалізується на регулюванні криптовалюти, відзначають, що принаймні п’ять людей могли стати жертвами цих шахраїв, а загальний збиток перевищує $1,6 млн.

Джерело: washingtonpost.com, hromadske.ua

Фото: Pexels