Греція щомісяця штрафуватиме на €100 людей похилого віку за відмову від вакцинації


У Греції вакцинацію проти коронавірусу зробили обов’язковою для всіх людей, старших за 60 років.

Якщо вони відмовлятимуться від щеплень, їх штрафуватимуть.

Про це пишуть ABC та CNBC.

Таке рішення у країні ухвалили, щоб захистити старших людей від спалаху інфекції та поширення нового штаму «Омікрон», який викликав занепокоєння у науковців.

Наразі у Греції не вакцинувалися 17% людей, старших за 60 років. Їм потрібно це зробити до 16 січня. Якщо ж вони не захочуть щепитися, потім їм доведеться платити по 100 євро штрафу за кожен місяць без вакцинації.

Цю ініціативу неоднозначно сприйняли у Греції. Наприклад, партії-противники нововведення заявили, що такий штраф занадто великий для людей із низьким доходом.

Натомість прем’єр-міністр Кіріакос Міцотакіс наголосив, що 17% невакцинованих літніх людей — це занадто велика частка, щоб її ігнорувати.

«Це люди, які наражаються на найбільший ризик. Але саме вони, залишаючись незахищеними, беруть в облогу систему громадської охорони здоров’я, позбавляючи лікування тисячі інших людей із дуже серйозними проблемами зі здоров’ям», — сказав політик.

Він наголосив, що 9 з 10 смертей від ускладнень COVID-19 у Греції трапляються серед людей, старших за 60 років. 

Також на цю вікову категорію припадають 7 із 10 хворих на COVID-19, які потребують інтубації. І понад 80% цих хворих, зазначив прем’єр-міністр, не вакциновані.

Наразі у Греції щонайменше одну дозу вакцини отримали 65,7% громадян, дві дози — 61,6%, а три дози — 12,8%. У 10-мільйонній Греції впродовж останніх днів виявляли понад 6 тисяч випадків коронавірусу щодоби. Також фіксують приблизно 80-100 смертей від ускладнень. 

Зараз у цій країні триває спалах захворюваності. Кількість нових випадків значно перевищує показники попередніх хвиль, а смертність тримається приблизно на такому ж рівні.

Джерело: ABC, CNBC, Hromadske

Фото: Pexels