Фірми, що порушують трудове законодавство, будуть піддані публічному осуду


У Великій Британії компанії, постачальники яких не сплачують мінімальну заробітну плату або обмежують відпустки, можуть бути публічно оголошені та піддані осуду за новим порядком, запропонованим представником уряду з питань праці.

Про це інформує «Юридична газета» з посиланням на The Guаrdian.

У своїй щорічній доповіді Девід Меткалф, директор уряду з питань контролю за дотриманням вимог ринку праці, запропонував запровадити солідарну відповідальність для відомих рітейлерів, мереж ресторанів або інших власників брендів, за невідповідність трудовому законодавству у будь-якій ланці їх ланцюга постачання. Так, він пропонує дати компаніям три місяці для приведення роботи у відповідність до вимог законодавства, після чого публічно оголосити список компаній та піддати їх осуду.

Профспілки схвалили спробу Меткалфа забезпечити підвищення відповідальності брендів, які знаходяться на вершині ланцюгів поставок, але були розчаровані тим, що він не взяв до уваги пропозиції щодо фінансових або юридичних санкцій для цих компаній.

Ханна Рід, експерт з питань працевлаштування у профспілковому органі TUC, який закликав до солідарної відповідальності власників брендів, постачальники яких порушили трудове законодавство, заявила:

Солідарна відповідальність є кроком у правильному напрямку, але вона не матиме того впливу, який ми  хотіли б бачити. Проте новий підхід до солідарної відповідальності також гарантує, що працівники зможуть звертатися за відшкодуванням компенсацій та зарплатні до компаній, що знаходяться на вершині ланцюга постачання.

За словами Девіда Меткалфа, перевага солідарної відповідальності полягає в тому, що вона може бути імплементована швидко, оскільки не потребує багатьох змін у законодавстві, та заохочуватиме власників брендів співпрацювати з постачальниками.

CBI (провідна бізнес-організація Великої Британії – прим. ред.) повідомила Меткалфу, що схвалює цей підхід, оскільки солідарна відповідальність, ймовірно, підштовхне компанію на вершині ланцюга поставок до припинення її відносин з проблемним постачальником.

Тому пан Меткалф знову закликав владу запровадити ембарго на товари, вироблені на заводах, які заборгували виплати працівникам, і збільшити штрафи за несплату мінімальної заробітної плати. На його думку, уряд повинен розглянути можливість прив’язки штрафних санкцій до обороту компаній, але короткостроково вони можуть бути збільшені до п’яти разів, ніж компанії, які не змогли заплатити працівникам.