Дивна смерть Ліндсі Бузіак: справа про будинок-вбивцю


Як би банально не звучала фраза про те, що в тихому болоті чорти водяться, вона все ще залишається актуальною. Особливо коли йдеться про дивні вбивства, у яких складно знайти причину. Про одне з таких ми й розповімо сьогодні.

Ліндсі Бузіак працювала агентом з нерухомості. Компанія, в яку вона влаштувалася, належала мамі її бойфренда Джейсона Зейло. Її життя здавалося ідеальним. Однак це твердження виявилося невірним.

З чого все почалося

Наприкінці січня 2008 року до Ліндсі зателефонувала жінка, яка шукала новий будинок для себе та чоловіка. Пара збиралася приїхати на кілька днів в Сааніч — місто, у якому проживала Бузіак, — і якраз за цей час подивитися нерухомість. Орієнтовний бюджет — мільйон доларів. Для будь-якого рієлтора отримати таке замовлення — мрія, але Ліндсі це здалося дуже дивним.

В першу чергу її збентежив акцент того, хто телефонує. У розмові з батьком вона згадала, що він «схожий на іспанський, хоч і не зовсім». Склалося враження, що замовниця навмисне говорила із дивним акцентом, щоб приховати свою особистість.

Також дзвінок надійшов на особистий телефон Ліндсі, а не на робочий. Це дійсно дивно, адже дівчина тільки нещодавно влаштувалася на роботу.

Тривожна ситуація підштовхнула Ліндсі на розмову з Джейсоном, який переконав її взятися за цю справу та заслужити свій високий відсоток з продажу. Бойфренд навіть запропонував їй разом відправитися на огляд будинку та почекати, поки замовники подивляться житло.

Розкішний особняк

Після розмови з близькими Ліндсі все-таки вирішила почати роботу над замовленням. Вона знайшла ідеальний будинок: в центрі міста, нова будівля, з трьома спальнями, трьома ванними, гостинною та місцем для прислуги.

Тільки ось одна дивна деталь: цей будинок — єдиний в базі компанії, який би повністю відповідав усім вимогам замовника. Будинок під номером 1702 — це красива двоповерхова будівля з власним двориком, в якому розташоване патіо. 

Попри габарити будинку, у нього всього лише один вхід через парадні двері, а виходу на вулицю немає навіть через патіо.

Ліндсі зателефонувала клієнтам, але на цей раз говорила не з жінкою, а з її чоловіком, який попередив, що прийде оглядати будинок самостійно. Зустріч призначели на 17:30 2 лютого 2008 року.

Що сталося 2 лютого

Після обіду з Джейсоном, о 16:24, Ліндсі вирушила додому, щоб підготуватися до зустрічі, а сам Джейсон попрямував в автомайстерню, щоб забрати Коена Оатмана — свого колегу. Разом вони збиралися почекати дівчину, щоб пізніше повечеряти. О 16:29 Джейсон приїхав в майстерню, а о 17:30 виїхав звідти з Коеном. Він попередив Ліндсі про своє запізнення, на що та відразу ж відповіла йому.

О 17:38 Джейсон знову напише їй. Як пізніше розкажуть свідки, приблизно о 17:30 в будинок зайшли троє: чоловік зростом приблизно 180 см, блондинка в яскравій сукні та сама Ліндсі. О 17:40 Джейсон й Коен вже прибули на місце. Вони помітили парочку, що виходить з парадних дверей, проте, побачивши Джейсона, ті одразу ж повернулися в будинок.

Аби не здатися надокучливим бойфрендом, Джейсон почекав ще десять хвилин та відправив Ліндсі нове повідомлення, на яке знову не отримав відповіді.

Він підійшов до будинку та зрозумів, що парадні двері закриті зсередини. Крізь скло на двері він побачив туфлі Ліндсі в холі, але поруч нікого. Джейсон багаторазово стукав у двері, проте ніхто йому так і не відкрив. Поки він викликав поліцію, Коен пішов на задній двір та виявив, що двері патіо розкриті. Він підсадив приятеля, і Джейсон пробрався в будинок. Відразу ж коли він вбіг в спальню господарів, він побачив мертву дівчину в крові. 

Розслідування поліції

Ліндсі Бузіак померла 2 лютого між 17:38 та 17:41 від більш ніж 40 колотих ран ножем. Відсутність слідів боротьби говорила про те, що дівчину атакували зі спини — вона навіть не зрозуміла, що сталося. Особисті речі не чіпали, слідів сексуального насильства також не виявили. 

У місті Сааніч за випадковим збігом обставин за декілька днів до вбивства Бузіак з поліції пішли досвідчені слідчі, а інші співробітники не звикли мати справу з жорстокими та заплутаними справами. Тому з’ясувати вдалося небагато. 

Номер, з якого дзвонили покупці, виявився одноразовим телефоном. З нього Ліндсі подзвонили понад десять разів, але після вбивства не використовували. Показання свідків теж не особливо допомогли. Один з них зміг приблизно описати блондинку та її плаття, яке можна придбати у звичайному магазині. Це зробити могла будь-яка людина, тому пошуки винних зайшли у глухий кут.

Розслідування проходило так ліниво, що навіть з’явилися підозри про навмисне гальмування справи. Але кілька версій все-таки з’явилося.

Перша версія: винен Джейсон Зейло

Логічно, що своїми руками Джейсон ніяк не міг вбити Ліндсі. Це підтверджують і свідки, і Коен, і камери спостереження. Та й до того ж він всім говорив, що вони — ідеальна пара.

Однак все не так красиво, як здавалося. Про це сама дівчина розповідала батькові Джеффу Бузіаку. Ліндсі говорила, що Джейсон занадто ревнивий та постійно її контролює. Та й взагалі, вона сумує за колишнім хлопцем, з яким до Джейсона у неї були тривалі стосунки. Це ж вона повторила у розмові з подругою Ніккі, яку підслухав Джейсон.

Після цього вибухнув скандал, але хіба проблеми в стосунках такого формату можуть штовхнути на вбивство? Про це ніхто достеменно не знає, проте відомо одне: в день загибелі Ліндсі Джейсон поводився максимально дивно. Він плутався у свідченнях та міняв їх протягом багатьох років розслідування. Спочатку він говорив, що бачив тільки чоловіка, який стояв спиною до дверей; після — розповідав про парочку, а потім — про те, що помітив лише смутні обриси чоловічої фігури за склом.

Також неспівпадіння знайшлися і в листуванні. Джейсон стверджував, що відправив останні повідомлення до дзвінка в поліцію приблизно о 18:05, але слідчі підтвердили, що воно відправлено о 17:38. Ще однією дивною деталлю стало те, що Джейсон покликав на вечерю саме Коена, адже вони ніколи не були близькими друзями. Мало того, приятель навіть не знав, що після автомайстерні їм потрібно забрати Ліндсі.

Але найпідозрілішим стало те, що у величезному будинку Джейсон відразу ж кинувся саме у господарську спальню? Як він міг знати, що тіло дівчини лежить саме там? Після довгих років співпраці з поліцією з хлопця зняли підозри. І це попри те, що він відмовився дати зразки своєї ДНК.

Друга версія: винні наркотики

Ні, Ліндсі нічого не вживала та ніколи не мала зв’язків зі світом наркообігу. Проте вона могла стати частиною подій, в результаті яких і трапилася її загибель. Приблизно за вісім тижнів до вбивства дівчина відправилася відвідати свого батька в Калгарі, де намагалася знайти друга свого колишнього бойфренда — Еріксона Дель Альказара. Під час пошуків вона побачила «щось недобре, чого не повинна була бачити» — так вона сказала своєму батькові.

А 22 січня 2008 року в провінції Альберта поліцейські провели найбільшу конфіскацію наркотиків. Як виявилося, головним винним у справі став саме Еріксон Дель Алькасар. Слідчі припустили, що Ліндсі дійсно брала участь у цій справі: вона могла стати інформатором та здати картель владі — за це і поплатилася життям.

Але водночас поліція не отримувала жодної інформації від дівчини, та й вбивство скоєно непрофесійно — кілери не стали б наносити 40 ударів ножем. Можливо, це один зі способів заплутати полісменів та виставити справу таким чином, щоб вона виглядала як вбивство з особистих міркувань.

Третя версія: вбивство підбудувала мати Джейсона

Рієлторське агентство, в якому працювала Ліндсі, належало матері Джейсона Ширлі Зейло. Як розповідали її колеги та знайомі, жінка — владна та зарозуміла егоїстка.

Під час опитування тих, хто знав Ліндсі особисто, поліцейські намагалися з’ясувати, чи були у неї вороги, але ніхто не зміг розповісти багато. Крім Ширлі. Вона повідала, що Ліндсі побоювалася повернення свого колишнього хлопця Метта. Але як таке може бути, якщо всім близьким Ліндсі говорила зворотне? До того ж, Ширлі знайома з Джо Десузой — тим самим забудовником будинку, в якому вбили дівчину.

Але найдивнішою стала інша історія. Одного разу серед ночі Ніккі — найкраща подруга вбитої — отримала незвичайний дзвінок. Будучи сонною, вона не розібрала, що їй говорять, проте почула дивний іспанський акцент — з таким говорила та жінка, яка хотіла придбати будинок. Ніккі неймовірно злякалася, але у той момент, коли вона почала ставити питання, трубку кинули. Тоді дівчина передзвонила, а потім — ще й ще.

Всього їй довелося зателефонувати незнайомці близько 30 разів. Коли їй все-таки відповіли, Ніккі почула Ширлі Зейло, яка сказала, що переплутала номери Ніккі та своєї підопічної, яку звуть так само. Але дівчина й Ширлі ніколи не знайомилися. Вона запитала, звідки у Зейло з’явився її номер. Відповідь здавалася дивною: нібито Джейсон міг випадково занести її в контакти. Сама власниця агентства стверджує, що телефонної розмови ніколи не було.

Що стало зі справою про вбивство Ліндсі Бузіак

Справа про це дивне вбивство залишається нерозкритою до цього дня. Хоча поліція перестала вести активне розслідування, батько дівчини — Джефф Бузіак — не здається досі. Він почав особисте розслідування та навіть створив сайт, присвячений дочці, щоб зібрати хоч якусь інформацію.

Попри цілковитий тупик у цьому питанні, Джефф Бузіак щорічно організовує захід, в якому беруть участь десятки людей, — марш пам’яті Ліндсі.

Джерело: medium.com, brodude.com, pikabu.com