5 цілей, які випускники юридичних вишів, повинні перед собою поставити


Зовсім скоро випускники юридичних факультетів та університетів стануть на роздоріжжі професій і перед ними постане вибір сфери діяльності та компанії чи організації, де вони здобуватимуть свою юридичну практику.

Якщо ви один із таких студентів-юристів і у вас немає плану на літо, то ось 5 пунктів, які ми б радили включити до списку десь між «засмагати на пляжі» та «виграти свою першу справу в суді».

  1. Бути в курсі резонансних справ

Правова кар’єра вимагає чіткого розуміння загальних актуальних питань, разом зі знанням ключових юридичних термінів та важливих судових справ, які розглядаються в судах.

Ці знання будуть корисні в будь-який момент вашої юридичної кар’єри: на семінарах в університеті, під час інтерв’ю на роботі чи безпосередньо під час здійснення юридичної практики.

Це буде не просто доказом того, що ви серйозно зацікавлені в «підкоренні» правової сфери, а й дасть вам більш чітке розуміння того, як проходить судове засідання, які прийоми використовують адвокати чи прокурори у своїх виступах, у процесі захисту свого клієнта, як поводяться судді та на що потрібно звернути увагу при підготовці справи.

Це наче проміжний етап між теоретичною базою, яку ви отримали в університеті і тим моментом, коли ви самі будете представляти клієнтів у суді.

Резонансні справи часто транслюють онлайн, тому ви маєте можливість їх переглянути навіть на комп’ютері, не виходячи з дому.

  1. Більше читати

Юристи повинні бути всесторонньо розвинутими. І під читанням ми маємо на увазі усе: книги, новини, законодавчі акти.

Робота юриста крім вузької спеціальності зачіпає ще багато граней життя. Клієнти хочуть більшого, ніж сухої консультації. Психологія, політика, соціологія, іноземні мови чим більше знань та досвіду у вас буде у різних сферах, тим краще.

Для того, щоб отримувати тільки найбільш актуальні новини, читайте першоджерела: сайти міністерств, сайт Судової влади, Урядовий портал та сайти найбільших інформаційних агентств. І звісно ж, Lойер.

Намагайтесь дізнатися про найбільш гучні події з різних точок зору, щоб бути об’єктивними у їх трактуванні.

  1. Вдосконалювати навички спілкування

Це один із навиків, на важливості якого наголошують відомі видання, наприклад, Forbes чи представники великих компаній, таких як PwC, скажімо. Варто зрозуміти, що спілкування включає не тільки презентацію ідей, переконання опонентів, ведення переговорів, а й вміння слухати, помічати деталі та наголошувати на них, аргументуючи свою позицію фактами та логічними висновками.

Вдосконалити це вміння також доволі легко на сьогоднішній день, адже студентські організації, спілки, громадські організації проводять безліч тренінгів, конференцій та форумів, у яких усі охочі можуть взяти участь. Є чимало й міжнародних проектів, присвячених темам прав людини, дискримінації тощо.

  1. Визначити, в якій галузі хочете працювати та зробити онлайн-дослідження компаній

Ви можете сказати, що коли немає досвіду, то перебирати компаніями не дуже й доводиться, мовляв, аби хоч кудись взяли. Так, це певною мірою є правдою. Але поцікавитись ситуацією на юридичному ринку не буде зайвим. Так, ви знатимете, які компанії займають найбільш високе становище на всеукраїнському рівні та у вашому регіоні, тобто будете бачити орієнтир, до якого вам варто прагнути.

Разом з тим, сьогодні вже значно зменшилось число компаній, які одночасно практикують у різних галузях права, тому краще якомога скоріше визначитись з тією сферою, яка цікава вам, та де ви б хотіли отримувати досвід, і звузити список компаній, які відповідають вашому запиту.

  1. Отримати практичний досвід

І ось, коли ви вже знаєте, що вас чекає на юридичному ринку України, можете розпочинати пошук місця роботи. Тут немає жодних порад, крім однією: практикуйте. Надсилайте резюме, запитуйте напряму про проведення стажувань, запитуйте фідбек про те, чому ви не можете отримати позицію у компанії та як це виправити.

А ще прочитайте Відкритий лист майбутнім юристам від майбутнього юриста про те, що вас чекає під час перших років юридичної роботи і не кажіть, що ми вам не попереджали.