5 лайфхаків, як встигнути все протягом дня


Юристи часто страждають від нестачі мотивації та сили волі. І кожен з нас переглянув безліч різних відео та перечитав тонну книг на цю тему. Але сьогодні ми розповімо декілька дійсно дієвих лайфхаків для того, щоб встигати все і нікуди не запізнюватися.

Можливо, ви навіть починали користуватися різними методиками тайм-менеджменту. Однак через якийсь час все поверталося на початок. Проблема криється саме у тому, що старі методики набридають та перестають діяти так ефективно як на початку. Мозок так працює в багатьох аспектах життя (чи то улюблена страва, тип книжок, жанр музики) — неможливо однаково ставитися до одних й тих самих речей вічно. Це можна застосувати й до мотиваційних методик.

Тому якщо ваші старі способи підвищувати продуктивність вже не працюють, то ось нові — користуйтеся ними, поки вони не перестануть працювати. Якщо взагалі перестануть.

Програмування мозку

Ваш мозок влаштований таким чином, що він постійно лінується. Абсолютно у всіх, навіть у Ніка Вуйчича (хоча здавалося б). Мозок працює так, щоб створювати вам комфортний спосіб життя та постійно захищати себе від різного роду неприємностей і нововведень. Тому завжди приходиться його обманювати, щоб не загрузнути в ліні.

Вам потрібен список справ. Всі вічно твердять, що потрібно записувати свої майбутні справи з вечора, але ніхто не говорить про те, як це потрібно робити. Просто написати список справ недостатньо.

Якщо вас чекають досить трудомісткі та енерговитратні справи, то не плануйте понад одної-двох. Якщо вони дрібніші, то тут можна збільшити їх кількість, але оцінюйте свої сили тверезо. Після того як все записано, приблизно накидайте у голові, як будете це виконувати. На наступний день ви матимете хоча б найменше уявлення про те, що потрібно зробити. А отже й працювати буде легше.

Річ у тому, що мозку дуже легко піти від чогось неточного та розмитого, а якщо ви все конкретизуватимете, то йому буде набагато складніше відмовитися від виконання завдання.

Метод дедлайнів

Деякі люди користуються цим методом несвідомо. Особливо після того, як вони відклали три будильники та потім змушені поспішати, щоб не запізнитися на роботу. Якщо у вас такого немає, то можна штучно себе змусити поспішити. 

Просто уявіть, що ви всюди запізнюєтеся, і якщо не поквапитися, то станеться щось жахливе. Напевно ви помічали, що справи робляться швидше за декілька годин до дедлайну. Навіть після закінчення ви якийсь час продовжуєте працювати у такому ж темпі, як ніби намагаєтеся надолужити згаяне.

Робота з музикою

Насправді музика може досить непогано підвищити концентрацію. Вона може допомогти підбадьоритися та підняти настрій. Але тут важливо пам’ятати, що підійде далеко не будь-яка музика. На жаль, творчість Моргенштерна справі не допоможе. Бажано взагалі шукати музику без тексту, щоб мимоволі не підспівувати та не відволікатися ще й на це.

Але тут, як то кажуть, важливий індивідуальний підхід. Якщо вам комфортно працювати навіть під «Rammstein», то, цілком можливо, цей нюанс вас не стосується. Але перш ніж стверджувати, потрібно хоча б спробувати, щоб точно переконатися у цьому.

Збереження виробленої продуктивності

Ось через терни ви домоглися потрібної продуктивності, і ніби як щось починає виходити. Проте, крім того, що потрібно завоювати, необхідно ще й утримати. Абсолютно неважливо, що це — чемпіонський титул, мотивація або крісло президента. Щоб завжди підтримувати у собі той порив кудись прагнути, потрібно залишатися голодним. До того ж у всіх сенсах цього слова.

Після того як щільно поїси, мотивація починає згасати та виникає стійке бажання прилягти. Це абсолютно нормально, оскільки раніше у людей було зовсім небагато інстинктів: їсти та розмножуватися. Поки вони полювали, мозок та шлунок — голодні. Це змушувало ловити здобич, а після того поїси — ніби як і прагнути вже нікуди.

Хоча і минуло вже дуже багато років, це нікуди не поділося. Тому правильним рішенням буде їсти потроху, як би недоїдаючи. Крім того, ви не будете хотіти спати.

Ефективний відпочинок

Може помилково здатися, що тут ми не потребуємо порад, але відпочивати теж треба вміти. Пити всі вихідні або валятися на дивані — це не відпочинок від роботи, а просто перерва між робочими днями. Відпочинок не повинен пролітати непомітно, щоб знову йти на роботу з думками про те, куди ж поділися вихідні.

Відпочинок повинен давати вам заряд енергії, а телевізор навряд чи може це дати. Потрібно зайнятися улюбленою справою, знайти хобі кінець кінцем. Багато людей рекомендують активний відпочинок, але тут теж все індивідуально. Хтось вважає, що якщо всі вихідні кататися на лижах та лазити по скелях, то ще більше втомишся, ніж за весь робочий тиждень.

Це справа смаку, і переваги у людей різні. Але всі сходяться в одному: відпочинок повинен «захопити» вас на якийсь час, щоб ви забули про всі робочі моменти, інакше нервова система рано чи пізно просто не витримає.

Джерело: passion.com, brodude.сom

Фото: Pexels