Як практика відсторонення допоможе вам стати продуктивним: 5 ефективних вправ


Напевно у вас є проєкт або завдання, які ви постійно відкладаєте на крайній термін, або людина, якій вже давно потрібно зателефонувати з важливого питання. Так як це зробити та працювати над завданнями, які вам зовсім не подобаються — даємо відповідь далі.

Іноді доводиться працювати над завданнями, які нам не до душі. Гуру продуктивності та мотивації часто радять відмовлятися від справ, які не приносять нам задоволення, але ж це не так просто. Іноді потрібно зібратися і доробити те, що почали.

Ми вирішили переказати вам матеріал журналіста Ніколаса Гоке, який впевнений, що практика відстороненості вам у цьому допоможе.

Практика відстороненості особливо ефективна у випадках, коли вам доводиться працювати в погані дні. У такі моменти здається, що ми зовсім не можемо зосередитися на справах, адже наші думки зайняті чимось іншим. Відстороненість же дозволяє вам помічати негативні емоції і тривоги, але при цьому не давати їм повністю взяти контроль над вашими діями.

Розповідаємо, як застосовувати її на практиці.

Безкоштовне стокове фото на тему «вуличне мистецтво, емоція, мистецтво»

Не судіть про речі, поки вони не відбулися

Ви можете корисно витрачати час та енергію на те, щоб підготуватися до виконання якогось нудного завдання.

Уявіть ситуацію — ви прокидаєтеся та розумієте, що через дві години вам потрібно сісти за таблицю в Excel й знайти в ній помилки. Можна витратити час до цього на важке очікування або ж випити кави і прогулятися поруч з будинком.

Навіть якщо зазвичай завдання вас сильно стомлює та дратує, це зовсім не означає, що і в цей раз все буде погано. Будьте в моменті — не варто заздалегідь уявляти, як ви втомлюєтеся. Це не має сенсу. 

Безкоштовне стокове фото на тему «вид ззаду, вода, депресивний»

Не брати до уваги події відразу

Часто ми розуміємо реальні причини та наслідки якихось подій набагато пізніше моменту, коли вони відбулися. Часто сьогоднішня удача може стати завтрашнім прокляттям (і навпаки). Не судіть про подію занадто рано. Почекайте та подивіться, як все розвиватиметься далі.

Приймаючи важливі рішення, спирайтеся на логіку, а не на емоції

Ми по природі дуже погано оцінюємо ризики та витрати. Постарайтеся в моменти, коли вам доводиться проходити через неприємні події або заняття, оцінити все максимально об’єктивно.

Так, зараз вам потрібно витратити тиждень на нудний проект, але що вам це принесе? Чи дійсно немає ніяких переваг? Відстороненість — це ясний погляд на речі. Адже ви в будь-який момент можете «відключити» імпульсивну емоційну реакцію та замінити її на щось більш приземлене й раціональне.

 

Безкоштовне стокове фото на тему «безтурботний, взуття, відпочивати»

Після кожного завдання пару хвилин нічого не робіть

Якщо вам потрібно зробити довгу та нудну справу, дайте собі можливість перед початком роботи нічим не займатися. Спокійно посидьте, вирівнюючи своє дихання. Прислухайтеся до своїх емоцій та страхів. Після цього приступайте, навіть якщо вам дуже не хочеться.

Іноді ми витрачаємо набагато більше часу на підготовку та смиренність — це нормально. Цей час дозволяє нам налаштуватися на завдання й не впадати в процесі у відчай. Знайдіть час, щоб «посидіти» разом зі своїм небажанням щось робити — так, ви краще зрозумієте, звідки воно йде, і зможете ефективніше з ним справитися.

Безкоштовне стокове фото на тему «iMac, Windows, бізнес»

Пам’ятайте, що іноді ваш поганий день — це чийсь найкращий (і навпаки)

Не засуджуйте себе за те, що вам не хочеться щось робити. У кожного є свої проблеми та труднощі. Однак важливо пам’ятати наступне: завжди є хтось, з чиїми проблемами ви не здатні зараз впоратися, але ви досить добре підготовлені до своїх особистих складнощів. Тому віддихайтеся та постарайтеся закінчити те, що ви почали.

Джерело: medium.com

Фото: Pexels