5 корисних мобільних додатків для юристів
Сучасні технології дають можливість юристам більш оперативно здійснювати правову допомогу, роблять більш мобільними можливості пересування та надання юридичних послуг, а також рекламування своєї діяльності.
Усі нормативно-правові акти знаходяться у вільному доступі в Інтернеті, проте деякі ресурси переведені в режим мобільного додатку, що робить їх ще більш зручними. Окрім цього є ціла низка ресурсів, які можна використовувати в повсякденному житті, проте для юристів вони стануть особливо корисними. Про них і піде мова.
1. ipLex.Закони
Програма вирішує проблему цілодобового доступу до законодавства незалежно від наявності чи відсутності інтернету. Мобільний додаток абсолютно безкоштовний, працює оффлайн та оновлюється щомісяця, що забезпечує актуальність його інформації. Серед інших переваг — структуризація документів за видом, датою та темою. Також серед опцій є можливість зберегти необхідний вам документ та здійснити пошук за доступними вам критеріями: назвою, датою, номером документу чи навіть словами в тексті. На жаль, цей додаток доступний тільки для iPhone.
2. Право України
Ще один мобільний додаток, який зібрав в собі нормативно-правову базу України та за бажанням може стати альтернативою попередньому додатку. В ньому міститься не тільки Конституція України, всі закони та кодекси, а й акти ВРУ, Кабміну, Президента України, рішення Конституційного суду, акти міністерств та відомств, а також міжнародні акти.
На головному екрані знаходиться перелік типів документів та їх назви. Після натискання на назву потрібного вам акту отримуємо вікно з широким функціоналом. Можна здійснювати пошук по документу (також майже кожен з них містить гіперпосилання), розглядати деталі, змінювати розмір шрифту та багато іншого.
3. ПДР України
Мобільна версія Правил дорожнього руху України, в якій дуже зручно структурована інформація: текст правил, штрафів та вкладка про дорожні знаки, а також у розділі «Корисне» містяться телефони гарячої лінії ДАІ та буквосполучення, що означають адміністративно-територіальну або державну приналежність автомобіля. Можна обрати зручну для вас мову користування: українську або російську, також здійснювати пошук та писати нотатки. Незамінний мобільний додаток для водіїв. Доступний тільки для користувачів iPhone.
4. Maps.me
Це безкоштовний мобільний додаток-навігатор, який працює оффлайн. Часто юристам доводиться відвідувати місцевості, які для них не знайомі, тому навіть без доступу до інтернету, завдяки попередньому завантаженню карти необхідної вам країни чи її частини, ви ніколи не загубитесь.
Цей додаток має ряд незаперечних переваг в порівнянні з іншими навігаторами. Окрім того, що він може працювати оффлайн, він містить карти всього світу, працює доволі швидко, має функцію прокладення маршруту, голосового навігатора, дуже детальний, а також є можливість додавати до обраного цікаві вам місця, присвоюючи їм позначки в залежності від категорії.
5. Trello
Це програма-органайзер, яка буде корисною для тих, хто хоче замінити класичний блокнот на його вдосконалену мобільну версію. Існує він тільки в англомовній версії, проте зрозумілий та доступний у користуванні. Спочатку ви створюєте так звані дошки, до яких можна додавати картки. Ці картки можна переміщати між дошками. Наприклад, ви можете створити категорії: ідеї, потрібно зробити, роблю, зроблено — це і будуть 4 дошки, на яких ви створюєте картки — завдання, ідеї, плани тощо. Відповідно, якщо ви виконали завдання, яке було розміщене на дошці «Потрібно зробити» або «Роблю» переміщайте його на дошку «Зроблено». Така система дає можливість не лише розпланувати свій день, а й бачити прогрес, власні досягнення та виконаний об’єм роботи.
До карток ви можете додавати фото, картинки, інтернет-посилання, файли тощо. Можна використовувати як для себе особисто, так і для постановки завдань групі людей, адже ви можете відкривати доступ до цієї програми іншим. Дошки та картки можна називати як завгодно та створювати їх скільки завгодно.
Іванна Мельничук