Європейський Союз ухвалив «історичний» закон щодо ШІ


8 грудня Європейський парламент ухвалив перший у світі комплексний закон щодо регулювання штучного інтелекту на території ЄС.

Деталей поки не розголошують, але вже відомо, що закон класифікуватиме системи штучного інтелекту за рівнем ризику. Суворий контроль буде за тими технологіями, які становитимуть загрозу здоров’ю, безпеці та правам людини (безпілотні авто, медичне обладнання тощо).

Категорія найвищого ризику визначена кількістю комп’ютерних операцій, необхідних для навчання моделі, відомих як «операції з плаваючою комою за секунду», що стосується, в тому числі мовних моделей на кшталт GPT-4 від OpenAI.

Окремі обмеження також стосуватимуться використання штучного інтелекту правоохоронними органами. Законом буде заборонено стеження в режимі реального часу й розпізнавання емоцій.

Європа фактично задає новий регуляційний стандарт для всієї індустрії ШІ у світі. Адже закон стосуватиметься всіх компаній, що працюють на ринку ЄС — від гігантів на кшталт Google, Meta чи Microsoft до невеликих стартапів.

Компанії, які захочуть працювати і продавати свої продукти на основі ШІ в межах ЄС будуть зобовʼязані співпрацювати з регуляторами, ділитися даними та застосовувати спеціальні заходи тестування для мінімізації ризиків.

За порушення передбачено штрафи — до 7 % світового доходу компанії.

Закон набуде чинності не раніше 2025 року.


Джерело: Голос Америки