Набув чинності закон про самопредставництво юросіб в судах


29 грудня набув чинності закон щодо розширення можливостей самопредставництва в суді органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення.

Відповідно до змін, які були внесені до процесуальних кодексів:

“Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника”.

“Держава, Автономна Республіка Крим, територіальна громада беруть участь у справі через відповідний орган державної влади, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування відповідно до його компетенції, від імені якого діє його керівник, інша уповноважена особа відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування), або через представника”.

Втім, в державних органах сприймають цей закон не зовсім однозначно, зокрема сумніваються, що їх допускатимуть до судових засідань.

Більше про це можна прочитати в статті «Ты кто такой? Давай, до свидания!»: чи допускатимуть судді не адвокатів до процесу?.

Фото: yurist-golov.in.ua