КСУ визнав неконституційним положення щодо збільшення пенсійного віку


Велика палата Конституційного Суду України схвалила Рішення щодо конституційності положень про збільшення пенсійного віку для окремих категорій осіб.

Цим Рішенням КСУ визнав неконституційними положення, якими передбачено підвищення пенсійного віку для окремих категорій осіб.

Йдеться про поетапне збільшення на 5 років віку для виходу на пенсію на пільгових умовах з урахуванням відповідного стажу роботи та на пенсію за вислугу років для працівників, визначених в оспорюваних нормах Закону.

Перевіряючи зазначені положення на відповідність Конституції України, КСУ виходить з того, що працівники, які працювали в шкідливих умовах, і погоджувалися на таку працю через можливість отримання окремих пільг, мали об’єктивні очікування, що у них є право виходу на пенсію на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Після внесення змін Законом щодо пенсійного забезпечення, їх право виходу на пенсію на певних умовах звужено. Вказане Конституційний Суд України розцінив як погіршення їх юридичного становища щодо права призначення пенсії.

Крім того, Суд вирішив закрити конституційне провадження у справі в частині, що стосується тверджень народних депутатів про неконституційність інших оспорюваних положень у зв’язку з їх невідповідністю вимогам Закону України «Про Конституційний Суд України».

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Джерело: ccu.gov.ua

Фото: pravda.if.ua