10 відомих особистостей з юридичною освітою
Сьогодні юристу, для побудови успішної кар’єри, потрібно, в середньому, близько 10 років наполегливої праці й чимало амбіцій. Але навіть якщо юридична кар’єра у вас розвивається не надто вдало, засмучуватись не варто: можливо, вас зроблять знаменитим зовсім не виступи в суді. Філософи, письменники, художники, математики — в цій добірці ми зібрали 10 знаменитих людей, які отримали юридичну освіту та навіть працювали за фахом, проте весь світ знає їх завдяки зовсім іншим досягненням.
Махатма Ганді
Махатма Ганді навчався в Англії, де здобув освіту юриста та отримав диплом адвоката. Повернувшись до Індії, свій перший юридичний досвід він отримав у Бомбейській колегії. Проте чесність і справедливість Ганді заважали його сходженню по кар’єрній драбині у бюрократичній та корупційній Індії.
Згодом він працював юрисконсультом у Південній Африці, де стикнувся із проблемою расизму та дискримінації з боку колонізаторів. Саме це й стало поштовхом до його подальшої боротьби за незалежність Індії. Ганді став одним із керівників та ідеологів національно-визвольних рухів, захищав індусів та боровся за права своїх співвітчизників.
Він сформулював філософію ненасилля «сатьяграха», в основі якої лежить відмова від співпраці і громадянська непокора, що виявляється в готовності переносити біль. За словами самого Ганді, ідею він перейняв у Льва Толстого, який, до речі, теж кілька років навчався на юридичному факультеті Казанського Імператорського Університету.
Йоганн Вольфганг Гете
Інший, не менш відомий світу, юрист — німецький письменник та поет Гете. Дипломованим юристом студент Лейпцігського університету став в 1771 році. В 1770 році хлопець вступив до Страсбурзького університету, де завершив свою освіту і захистив дисертацію на звання доктора права.
Чотири роки він займався юридичною практикою, а паралельно видав роман «Страждання молодого Вертера» (1772) та історичну драму «Гец фон Берлихинген» (1773).
Шарль Перро
Шарль Перро університет на закінчував, зате три роки брав приватні уроки права, після чого отримав диплом юриста і придбав адвокатську ліцензію. Втім, за фахом він працював недовго.
Я б залюбки спалив усі судові справи, – говорив він. – Немає нічого кращого у світі, як зменшити кількість судових процесів.
Михайло Врубель
Художник Михайло Врубель відомий нам сьогодні як автор живописних полотен, декоративних панно, фресок і книжкових ілюстрацій. Проте мало хто знає, що в 18 років він вступив на юридичний факультет Санкт-Петербурзького університету. Батько художника, Олександр, був військовим юристом, і тому наполіг на тому, щоб син пішов його шляхом.
У віці 23 років Врубель закінчив університет із золотою медаллю. Працював в Головному військово-судовому управлінні. Проте юриспруднція його не цікавила, і він обрав живопис, який, варто зазначити, вдосконалив з приватними вчителями, яких ще в дитинстві наймали для нього батьки.
Готфрід Лейбніц
Готфрід Лейбніц сформулював закон збереження енергії, створив математичний аналіз і двійкову систему числення. Він майже дійшов до захисту ступеня доктора юриспруденції в Лейпцігському університеті, але йому довелося чекати через черги більш заможних кандидатів.
Однак, захистивши дисертацію в іншому університеті, він відмовився від академічної кар’єри. У 23 роки його запросили складати звід законів і бути дипломатом при Майнську дворі, а пізніше він отримав місце бібліотекаря в Ганновері. Там Лейбніц і служив майже до кінця життя.
П’єр де Ферма
Спокійне розмірене життя провінційного юриста залишало Ферма час на самоосвіту і математичні дослідження.
Петро Чайковський
Відомий композитор Петро Ілліч Чайковський в 1852 році вступив в Імператорське училище правознавства і там, як не дивно, захопився музикою, яку викладали факультативно. Закінчивши училище в 1859 році, він отримав чин титулярного радника і почав працювати в Міністерстві юстиції.
У вільний від служби час Петро Чайковський відвідував оперний театр, де на нього сильне враження справили постановки опер Моцарта і Глінки, а в 1861 році він вступив в Музичні класи Російського музичного товариства (РМТ), в 1862 році — в Петербурзьку консерваторію.
Євген Петров
Плідна співпраця Євгена Петрова та Іллі Ільфа подарувала світу такі відомі книги, як: «Дванадцять стільців», «Золоте теля» та ще ряд збірок, кіносценаріїв, повістей. Проте, варто нагадати, що Євген Петров, окрім своєї письменницької діяльності, працював інспектором одеського карного розшуку. Про цей період його життя біографи писатимуть:
Першим його літературним твором був протокол огляду трупа невідомого чоловіка.
Анна Ахматова
Анна Ахматова після навчання в Київській гімназії спочатку повинна була стати нотаріусом Анною Андріївною Горенко, і відвідувала жіночі курси при Київському університеті, де вивчала право на юридичному факультеті. Згодом Ахматова вийшла заміж за поета Миколу Гумільова, який, до слова, теж намагався стати юристом, але пізніше перевівся на історико-філологічний факультет.
Франц Кафка
На вимогу батька Кафка здобув юридичну освіту у Празькому університеті. У 1906 р. хлопець закінчив університет, працював як юрист у різних установах Праги, але повсякденна робота не приносила йому задоволення, оскільки він завжди захоплювався літературою.
Кафка казав, що будучи юристом можна проникнути у все: не дивно, адже протягом тринадцяти років роботи він розслідував і інспектував страхові випадки.