Як перестати говорити тільки про право і стати цікавою особистістю


Бути спеціалістом в своїй сфері дуже важливо і звісно, для цього потрібно постійно розвиватись: бути в курсі усіх оновлень законодавства та новин, відвідувати профільні конференції, форуми та інші заходи.

Проте якщо ви будете постійно говорити тільки про роботу, не в змозі підтримати розмови на інші теми, назвати вас інтелектуалом та людиною цікавою, навряд чи буде можливим. Що робити, щоб бути душею будь-якої компанії та ніколи не прославитись занудою, ми підкажемо:

  1. Знайдіть хобі

Можливо, ви ще не знайшли своє хобі, те, що допомагає вам розслабитись і відволіктись, що вам вдається робити так само успішно, як і складати правові документи та виступати в суді, тоді просто експериментуйте: беріть уроки танців чи запишіться на курси бойових мистецтв, виконуйте соціальну роботу чи станьте волонтером, фотографуйте або печіть торти, займіться гончарством або верховою їздою — ще стільки нового та цікавого в цьому світі. Ви не знайдете хобі, якщо будете сидіти на місці, або просто роздумувати про це. Іноді ми захоплюємось чимось, скажімо, малюванням, але через якийсь час нам це набридає, — перемкніться на щось інше, не обов’язково зациклюватись на одному, адже не дарма кажуть: «Талановита людина — талановита у всьому!»

  1. Задавайте питання

Нам здається, що якщо задамо питання, то будемо виглядати дурними, бо не розбираємось у темі, в якій так добре орієнтується співрозмовник. Але ж повірте, це може бути єдиною темою, в якій він ас. В той же час ви можете читати лекції на абсолютно інші теми. Не бійтесь запитувати та дискутувати, адже саме так здобуваються знання, пізнається істина

  1. Виходьте із зони комфорту

Цікаві люди завжди роблять те, що не роблять інші, тому їх завжди менше. Вони легко виходять із зони комфорту, швидко змінюють звичний уклад життя, женуться за цікавою ідеєю на шкоду спокою — вони легкі на підйом. Постарайтеся і ви робити так само.

Робіть те, що боїтесь зробити. Чим частіше ви виходите із зони комфорту, тим краще адаптуєтеся до труднощів, екстриму, важких часів. Та й жити в постійному комфорті і безпеці нудно, хіба ні? Навіть незначні труднощі дають нам можливість познайомитися з незнайомцями, побороти свій страх спілкування та пізнати життя.

  1. Навчіться розказувати історії

Ми знаємо, що ви вмієте це робити, але виклад фактів в позовній заяві, повірте, трохи не те, що ми маємо на увазі. Навіть, якщо ваше життя насичене пригодами та яскравими враженнями, але ви не вмієте або соромитесь про це розповісти, то ніхто так і не дізнається про ваш унікальний досвід, хоробрий вчинок, добре серце або дотепну витівку. В той же час у вас є можливість це проілюструвати завдяки соціальним мережам — не вмієте красиво говорити, публікуйте фото з коротким описом того, що відбулось.

  1. А також вчасно замовкнути та слухати

Ваша тактовність, толерантність та вміння вислухати чужу точку зору, не лише зробить вас хорошим співрозмовником, а й дасть невід’ємні переваги над тими опонентами, хто тільки чекає своєї черги говорити, замість того, щоб вислухати та висловитись більш обґрунтовано. Також опанувавши нелегким завданням вчасно прикусити язик, ви зможете уникнути численних незручних ситуацій, коли ви ненароком видали чийсь або ж навіть свій власний секрет, нічим не підтверджені плітки чи просто говорите занадто багато, навіть не помітивши, як ваш співрозмовник нетерпляче поглядає на годинник.

  1. Жартуйте

Існує стереотип, що в юристів немає почуття гумору. Станьте винятком. Нічого так не розслабляє і не зближує людей, як добрі дотепні жарти. Вміння більш природне, ніж набуте, втім можна в собі розвинути. Почуття гумору буває доволі специфічне в деяких людей, але не бійтесь розказувати свої веселі історії з життя, почутий анекдот чи каламбур, що раптово прийшов вам в голову. Подумайте самі, кого ви б обрали для спілкування: нудного спеціаліста в усіх сферах життя чи дотепного та допитливого дилетанта. Тим паче, що хороше почуття гумору вважається рисою розумних людей, то ж робіть висновки.

  1. Багато читайте

Ніхто не заперечуватиме факт, що книги додають знань, розвивають мислення і збільшують словниковий запас. Важко знайти сферу, для розуміння якої, ви не могли б почерпнути знання із книг. Проте не обмежуйтесь тільки ними: пізнавальні статті, блоги та інтернет-журнали також стануть вам в нагоді.

  1. Будьте в тренді

Сьогодні тренди, будь то в одязі, хобі, закладах, фотографіях, фільмах, напрямках подорожей тощо, міняються так швидко, що й оком не встигнеш моргнути. Гнатись за всім й одразу не розумно, та й навряд чи можливо. Проте, щоб підтримати розмову на актуальні теми, вам все ж доведеться час від часу переглядати щоденні новини навіть з далеких від вашої, галузей.

  1. Сформуйте власну думку

Попри те, що ми радимо влитись в менйстрім, не дозволяйте йому поглинути вас: плисти за течією, звісно, легше, але постарайтесь таки помахати руками, а не лежати колодою. Це ми до того, що зловити тренд — це добре, але вас ніхто не помітить, поки не почнете робити те, що буде відрізняти вас від інших. Навіть в буденних речах проявляйте свою індивідуальність, сформуйте власну думку, навчіться подавати її ненав’язливо, проте переконливо. Для того, щоб сформувати своє ставлення до певної події, стану речей чи особи, переконайтесь заздалегідь, що у вас достатньо інформації для об’єктивних суджень, інакше ви ризикуєте уславитись пліткарем, або просто людиною недалекою.

  1. Оточіть себе цікавими людьми

Спочатку нас виховують батьки, а тоді оточення вносить свої корективи. Старий як світ вислів: «З ким поведешся, від того й наберешся», мабуть, ніколи не втратить актуальності. Окрім того, люди — це найцінніший ресурс: вони прийдуть на допомогу, порадять, поділяться досвідом, стануть орієнтиром, партнером чи прикладом того, як робити не слід, словом, оточіть себе тими, кого вважаєте цікавими і переймайте мудрість та енергію, хід думок та джерело ідей, а якщо стосунки з ними не складуться, то робіть висновки, відкладайте в пам’яті отриманий досвід та рухайтесь далі.