10 помилок, які кожен з нас допускає у своїй кар’єрі


Як говорив мільярдер Уоррен Баффет:

Правильно вчитися на своїх помилках. Але ще краще вчитися на помилках інших людей.

Сам Баффет, перш ніж стати одним з найбагатших людей на планеті, напевно спотикався тисячу разів, приймаючи які-небудь рішення. Якщо ви прагнете успіху, то повинні бути готовими до того, що будете помилятися.

Це стосується всіх, хто пробував будувати кар’єру. Адже, як відомо, не помиляється той, хто нічого не робить. А оскільки ви не з таких, ми зібрали для вас кілька типових помилок, про які варто знати на початку шляху.

  1. Кар’єра розвивається лінійно

Найбільша помилка, якої припускається багато людей — думати, що все буде розвиватися за сценарієм у вашій голові. І найгірше, що спочатку ви приймаєте його за найкращий варіант розвитку подій. Ось як більшість з нас уявляє собі бездоганну кар’єрну лінію: отримуєте освіту, влаштовуєтеся на стажування, потім працюєте передовим фахівцем, через три роки вас підвищують до середньорівневого менеджера, а ще через кілька років стаєте топ-менеджером. Ланки можна змінювати в залежності від спеціалізації, але так чи інакше суть зрозуміла: службовий конвеєр, де успіх визначається записом у трудовій.

Насправді все не так. Успіх залежить від рівня ваших знань і таланту. А це, як відомо, далеко не завжди пов’язане з віком, стажем, і вже тим більше з посадою. І якщо десь ваш сценарний план обірветься, то, можливо, це відкриє набагато більші можливості, ніж ті, що ви малювали у своїй уяві.

  1. Пріоритет грошей

Ми зараз не будемо писати про те, що робота не повинна бути заради грошей і що краще жити в картонній коробці з-під холодильника, ніж ненавидіти свою професію. Ми хочемо сказати, що якщо не ставити гроші на чільне місце і не перетворювати це на самоціль, то заробити їх буде легше і цікавіше. Ви можете знайти прибуткову роботу або зайнятися надприбутковим бізнесом заради матеріальної необхідності. Але якщо сенс буде полягати тільки в цьому і ви будете незадоволені своєю діяльністю, то можете незабаром перегоріти. Це відіб’ється не тільки на роботі, але і може зробити вас нервовим і депресивним.

У підсумку коли-небудь ви все одно все кинете і пошкодуєте, що не спробували те, що завжди хотіли. Зате рухаючись в напрямку своєї улюбленої справи, в кінцевому підсумку ви зможете скуштувати плоди своєї праці — в тому числі і фінансові. Адже те, що ми любимо, ми робимо добре. А хороша праця і оплачується відповідно.

  1. Втрата часу

Відпочинок — це, звичайно, добре, особливо коли ви молоді. Але суть молодості полягає ще і в тому, що наявну енергію треба витрачати на благо. Кожну вільну хвилину старайтеся проводити з користю для себе. Безсумнівно, ви повинні залишати час для прогулянок з другою половинкою, зустрічей з друзями або занять спортом. Але давайте будемо чесними. У перерві між роботою і життєво необхідними справами є багато проміжків, які ви витрачаєте на непотрібні речі, як то перегляд ток-шоу чи зависання в соцмережах. Повірте, для вашої кар’єри буде набагато краще, якщо ви проміняєте неробство на придбання нових знань.

  1. Вибір роботи, а не професії

Коли ми йдемо вчитися в будь-який навчальний заклад, то вибираємо для себе певну професію. Але потім меркантильність і короткостроковий прагматизм беруть верх, і ми влаштувалися на роботу з міркувань «там же платять». Це помилка. Коли ви не володієте певними навичками, вас легко замінити. Вибирайте професію, а не роботу. Станьте хорошим фахівцем, і тоді роботодавцю буде не так легко знайти вам заміну. У наш час не цінуються експерти «в усьому по чуть-чуть». Ринку потрібні впевнені професіонали одного-двох напрямків.

  1. Ось тепер — круто

Успіх не має кінцевої точки, особливо в кар’єрі. Хорошому фахівцю завжди є куди рости. Не зупиняйтеся на досягнутому, навіть якщо вам на вашому місці комфортно. Цю посаду можна і втратити, а розвиваючись, ви відрізаєте дорогу до відступу.

  1. Соромитеся вимагати

Запам’ятайте: те, що не візьмете ви, візьмуть інші. Ми розуміємо, що ви не хочете виглядати перед начальством набридливим. Але робота є робота. Тут діє закон джунглів. Хочете успіху — будьте наполегливі у своїх бажаннях і вимагайте тих умов, яких, на вашу думку, ви заслуговуєте.

  1. Не відстоюєте своїх інтересів

На вашому шляху буде багато людей, які говоритимуть, що для вас краще. У тому випадку, якщо це не збігається з вашою думкою, то мінімум, що ви можете зробити — це діяти на власний розсуд. А максимум — послати порадників куди подалі. Тільки вам відомо, що для вас краще і чого ви хочете по-справжньому. Нікого не слухайте. Прислухайтеся, але не слухайте. Ці люди або хочуть використати вас, або, як правило, не знають, що краще для них самих.

  1. Ігноруєте поради

На відміну від попереднього пункту, в цьому ми рекомендуємо дотримуватися порад інших людей, але тільки якщо ці рекомендації відповідають вашим планам і виходять від тих, хто є авторитетом в даній області. Простіше кажучи, ви не ставите запитання «що?», а питаєш «як?». Практичні знання можна отримати не тільки на основі свого досвіду, але і на основі чужого. Від цього ви тільки виграєте.

  1. Квапитесь

Коли ви молоді і на старті кар’єри, вам не терпиться отримати все і відразу. Ми вас розуміємо. Саме тому радимо не приймати необачних рішень і не намагатися перестрибнути через широку яму. Краще не поспішаючи засипати її землею і перейти. Удача вимагає терпіння, а досвід — знань. З’єднайте дві ці змінні і прийдете до успіху.

  1. Не просите допомоги

Жодна, повторимо, жодна історія успіху не є історією однієї людини. Навіть у найбільш талановитих людей на старті були ті, хто їм допомагав. Просити допомоги — це не погано. Один в полі не воїн. Навіть якщо ваша справа індивідуальна, все одно є люди, з якими ви співпрацюєте, або які вам допомагають. Можливо, коли-небудь вони попросять допомоги у вас. Ви живете і працюєте в соціальному середовищі, і успіху у всьому простіше домогтися, граючи в команді.

За матеріалами: BroDude