В Україні пройшла перша Літня школа з юридичних інновацій


22-26 липня в місті Яремче відбулася перша в Україні Літня школа з юридичних інновацій.

Її учасники – 12  найвмотивованіших викладачів та 4 студентів з  юридичних закладів вищої освіти всієї країни. 

Протягом усього тижня викладачі слухали лекції та брали участь у воркшопах з таких незвичних для них тем, як-то: створення чатботів, алгоритми та діджиталізація у праві, блокчейн та смарт контракти, дизайн-мислення тощо. А головне – кожний день, працюючи в командах, створювали власний курс з навчальних інновацій, який потім викладатимуть у своїх правничих школах.

Особливо приємною новиною став приїзд Джонатана Аскіна – професора Бруклінського університету та одного із засновників Legal Hackers community. Він був присутній на Літній Школі впродовж усіх п’яти днів, тому учасники мали чудову нагоду у будь-яку мить проконсультуватися з паном Аскіним та отримати пораду стосовно побудови тем та особливостей викладання нового навчального курсу. Також  Джонатан Аскін розповів як та чому виникла ідея створення ком’юніті Legal Hackers та як же, власне, майбутнім юристам викладають legal innovations у Сполучених Штатах Америки.

Один із співорганізаторів Літньої школи, виконавчий директор Kyiv Legal Hackers та автор блогу «Future Law School» — Денис Іванов, поділився власним досвідом з впровадження курсу з юридичних інновацій, розказав про логіку побудови тем та питань, а також методів викладання цієї доволі специфічної дисципліни.

Навряд чи існують викладачі, які можуть фахово викладати абсолютно усі теми, які мають міститися у цьому курсі. Це занадто складно. Але якщо вони створять платформу для обміну експертизою, матеріалами та ідеями,  організовуватимуть гостьові лекції, а заклади вищої освіти їх у цьому підтримають – виграють усі. Командна робота стане запорукою успіху, — зазначив Денис.

Літня школа з юридичних інновацій стала прикладом, коли об’єднавшись, орган державної влади, представники міжнародних організацій, практикуючі юристи-айтішникі та викладачі закладів вищої освіти разом створюють крутий проєкт.

Як зазначив Іван Шемелинець – виконуючий обов’язки генерального директорату Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності:

Ця Літня школа, організована Мін’юстом, була лише першим кроком на шляху впровадження в правничих школах курсу, який має навчити майбутніх юристів тому, чого давно вже очікують роботодавці та суспільство у цілому. 

Цей захід організував  Директорат з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України у партнерстві з Kyiv Legal Hackers та за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя», а також  Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Спікерами у цій Літній школі стали фахівців з лігал тек та юридичних інновацій, які приклали максимум зусиль щоб розповісти учасникам про сучасний світ технологій у праві.