Сайти для вивчення української мови для українців та іноземців


Інтенсивне вивчення та здатність розуміти і спілкуватись більш, ніж однією іноземною мовою, за останні кілька років перейшло від хобі до обов’язкової вимоги серед інших пунктів, для отримання хорошої роботи. На жаль, часто разом із високим рівнем володіння англійською, зустрічається незнання української мови, яке, до того ж, тепер є обов’язковим.

Сьогодні вживання правильних лексико-граматичних конструкцій у розмові як молодого, так і старшого покоління, стає скоріше приємною несподіванкою та захопливим відкриттям, ніж нормою. Для того, щоб легше вивчити українську мову, збагачувати свій словниковий запас та врешті-решт перестати вживати суржик, потрібно всього кілька хвилин вдень приділяти вивченню цієї мови, адже вона оточує нас усюди.

А щоб навчання стало ще легшим, ми підготували для вас ці розважально-пізнавальні сайти:

Мова — ДНК нації

Ініціатива щодо популяризації спілкування українською мовою, започаткована трьома молодими людьми, до яких приєднались ще троє, створивши команду, яка за допомогою яскравих картинок з нотками гумору та короткими правилами, вчить, надихає та заохочує до спілкування українською мовою та розвитку подібних проектів. На сайті міститься збірка картинок із поширеними помилками та правильним вживанням окремих слів, синонімами, паронімами, цитатами тощо. А також ви можете виконати вправи чи написати диктант для перевірки своїх знань, або вставити текст для виявлення в ньому будь-яких мовних помилок.

Словотвір

Сьогодні ми частіше почуємо у розмові слова “івент”, “гаджет”, “імхо” та інші англіцизми, ніж їх українські відповідники. Якщо вас бентежить заміна слів “сирник” на “чізкейк”, “пончик” на “донат”, вживання “юзер” замість “користувач”, тоді ви можете долучитись до платформи, яка створена для того, щоб шукати українські відповідники запозичених слів.

Офіційний сайт української мови

Повна база правил усіх розділів мовознавства, підручники з української мови для шкільної програми, словник синонімів, актуальні зміни в правописі та можливість ставити запитання, відповіді на які ви не знайшли на цьому сайті, — ресурс стане в нагоді школярам та їх батькам, а також тим, хто не байдужий до власного загального розвитку та прагне досконало вивчити українську мову.

Експрес-урок

Сайт Олександра Авраменка позбавить вас будь-яких суперечок щодо правильного вживання слів та полегшить пошук підручників та посібників з української мови. Більше не потрібно запитувати Google “згодний чи згідний”, “відзначати чи відмічати свято”, якого роду шимпанзе, собака чи кенгуру, — відповіді на ці та інші актуальні запитання, коротко та чітко подані в близько двохсот експрес-уроках на сайті.

Тренажер з правопису української мови

Якщо ж ви переконані, що ваші знання уже досягли свого апогею, тоді у вас не виникне труднощів із цими завданнями, —вони допоможуть вам перевірити себе. Масштабне зібрання правил української мови із доданими до них вправами, які можна виконувати онлайн, та одразу отримувати оцінку своїх знань. Якщо у вас виникнуть труднощі чи сумніви, завжди можна скористатись підказкою та перевірити правила. Тренажер постійно оновлюється новими завданнями.

Лайфхак українською

Цей ресурс був створений у 2017 році і зараз функціонує в двох форматах: телевізійний проект від телеканалу «UA: Перший», який можна переглнути на каналі в YouTube, та у аудіоформаті на сайті Українського радіо. Кожен випуск програми присвячений певній темі, наприклад, ведучі розповідають, як правильно вживати наголоси, вітати зі святами і дякувати, пояснюючи на прикладах життєвих ситуацій, тим самим максимально спрощуючи завдання вивчення мови.

Є-МОВА

Цей ресурс платний, проте ціна визначається після проходження тестування. Він допомагає у комплексному вивченні мови. Для початку навчання на порталі потрібно зареєструватися та пройти тестування на визначення рівня володіння українською мовою. Після цього вам відкриється доступ до практичних занять, відео та навчальних текстів. Після завершення навчального курсу, ви можете отримати сертифікат, що підтверджує ваш рівень володіння українською мовою.

Мовомарафон

Платформа була створена до 25-ї річниці Незалежності України. Так і учасники, які хочуть ввести українську мову в повсякденне життя, протягом 25 днів виконують завдання, пишуть і говорять українською мовою. Під час реєстрації ви можете обрати рівень складності марафону: «повне занурення» і «м’який». Якщо ви погоджуєтесь «пробігти» мовомарафон, то потрібно потрібно вчасно виконувати і публікувати результати завдань, які вам надсилатимуть організатори, в Facebook, додаючи хештег #мовомарафон. Чи дійтеде ви до фінішу?

Ті, хто хоче вивчати українську мову як іноземну, можуть вибрати один з цих сайтів, які розроблені для того, щоб зробити процес навчання інтерактивним, веселим і одночасно пізнавальним, з помірною дозою інформації в кожному уроці. Смішні персонажі, поєднання аудіо- та текстових матеріалів, можливості вибору мови навчання допоможуть вам отримати задоволення і найбільшу користь від уроків.

Loecsen

Один з найпростіших і водночас дуже корисних сайтів для вивчення основ української мови, тому що він має незаперечні переваги: ​​ви можете вибрати мову навчання (вони розподілені на групи за регіонами поширення); є слова і фрази, які вам потрібні для побутових ситуацій; всі матеріали доступні як вашою рідною мовою, так і українською, в аудіо- та текстовій версіях, а також є прості смішні картинки, що описують ситуацію. Також ви можете пройти онлайн-тести, щоб перевірити свої знання.

Українські уроки

Цей сайт — це проект українського мовознавця, досвідченної викладачки, яка готова зробити вивчення української мови легким і доступним для іноземців. Навчальні матеріали складаються з подкасту та блогу з корисними матеріалами на різні теми, які допоможуть вам піднятись від рівня початківця до впевненого знавця української мови. Анна Огойко, яка створила цей ресурс, використовує багато різних інструментів і способів передачі інформації: музика, фільми, зображення, вона також дає поради і списки з корисними посиланнями, щоб зробити процес навчання ще більш доступним.

ILanguages

Простий веб-сайт, де можна знайти корисні слова та вирази, які українці найчастіше використовують і деякі важливі фрази для щоденних розмов. Крім того, вікторина для самостійної перевірки знань доступна онлайн безкоштовно — так ви дізнаєтесь, чи засвоїли інформацію, яку отримали на уроці.

Funky Ukrainian

Спосіб вивчення мови через запам’ятовування найбільш поширених слів і виразів на основі слухання і повторення всіх фраз, які пропонуються на цьому сайті. Він розділений на три блоки:

«Вразити» — вирази, які додають спонтанності у вашу вимову (сюрприз, здивування, ввічливість, гнів, жаргон тощо). Використовуючи їх, ви, здається, знаєте більше, ніж є насправді, тому що ці фрази не такі, як у звичайній українській граматиці — вони характерні для повсякденної, живої української мови.

«Любов» — тут все, що потрібно для справжніх романтичних стосунків, або для створення приємних розмов унікальним способом. Висловлюйте своє захоплення, турботу та щирість.

«Словник» — зробіть свій словник більш багатим, використовуючи цю категорію. Вивчайте слова з ряду корисних тем: члени сім’ї, зовнішність людей, міста, номери тощо.

Іванна Мельничук

Фото: Culture trip, Pexels