ЄСПЛ оцінив тортури фізкульторую у € 7,5 тис. і вказав на порушення ст. 3 Конвенції
Неналежне розслідування правоохоронними органами обставин поводження із затриманими, що принижувало їх гідність, Європейський суд з прав людини оцінив як порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
Прес-реліз відповідного рішення у справі «O.Р. та Л.Р. проти Республіки Молдова» (№ 24129/11) оприлюднено на сайті Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».
Під час протестів проти виборів у Молдові 2009 року O.Р. та Л.Р. затримали. Обставини затримання свідчили про застосування правоохоронцями психологічного примусу тортур. Зокрема, службовці наказали затриманим роздягнутися догола і качати прес. Але в кінцевому підсумку їх звільнили.
Згодом у пресі з’явилися повідомлення про цей інцидент, також було відкрите внутрішнє розслідування, під час якого були допитані заявники. Через дев’ять місяців прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо трьох співробітників поліції.
За підсумками двоє співробітників були засуджені за психологічне жорстоке поводження з заявниками та отримали п’ять років умовного покарання. Щодо третього підозрюваного провадження було припинено: кваліфікація його дій підпадала під адміністративне правопорушення, яке було погашене давністю. Під час цих проваджень жоден із трьох службовців не був тимчасово відсторонений від виконання своїх обов’язків.
Спроби оскаржити рішення на національному рівні виявилися безуспішними.
Тоді O.Р. та Л.Р. поскаржилися до Європейського суду з прав людини. Вони стверджували, що розслідування жорстокого поводження з ними було неефективним, а також те, що залучені співробітники поліції мали можливість діяти безкарно.
ЄСПЛ констатував порушення ст. 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод в частині розслідування та присудив € 7,5 тис. компенсації моральної шкоди кожному із заявників.
З текстом прес-релізу рішення у справі «O.Р. та Л.Р. проти Республіки Молдова» (№ 24129/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.