Україна на третьому місці в Європі з програних справ у ЄСПЛ


Україна на третьому місці серед 47 європейських країн із найбільшою кількістю програних справ у Європейському суді з прав людини.

Йдеться про позови, які подавали українці до ЄСПЛ, скаржачись на застосування катувань та фіксуючи порушення прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах.

Про це повідомляє Громадське радіо.

В Україні вже затверджено Стратегію протидії тортурам. Відповідно до неї, розроблено систему сприяння ефективному розслідуванню та напрацьовані єдині стандарти фіксування тілесних ушкоджень.

Основна ідея стратегії — звернути увагу суспільства на масштаби та наслідки тортур з боку правоохоронних органів, насамперед у пенітенціарній системі, а також у відділеннях поліції, дитячих притулках та на окупованих територіях Донбасу.

Керівник Департаменту протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах Юрій Білоусов вважає, що третє місце у подібному рейтингу — біда України.

«Це дуже негативно впливає на імідж країни. Крім того, Україна щороку з держбюджету виплачує сотні тисяч євро компенсації жертвам тортур за позовами до ЄСПЛ», — заявив він.

Джерело: Громадське радіо, zn.ua

Фото: Право на захист