Відкритий лист майбутнім юристам від майбутнього юриста

Жасмін Боаді (Jasmine Boadi), будучи стажистом у відомій лондонській юридичній компанії City law Firm, написала відкритий лист усім майбутнім юристам.

Я вперше зрозуміла невловимість контракту на стажування, коли я побачила коментар у соціальній мережі Твіттер, де його власник порівнювався з людиною, яка знайшла золотий квиток Віллі Вонки (ред. «Чарлі и шоколадна фабрика»).

Якщо ви не знайомі з процесом підбору юристів, порівняння дворічного трудового договору з вигаданим шоколадним квитком може здатися смішним. Але коли співвідношення кількості заявників до позиції відповідає 40:1, аналогія не надто далека.

Для тих, кому пощастило забезпечити пропозицію, виклик не зупиняється на цьому. Ось десять речей, які я б хотів, щоб хтось сказав мені, перш ніж я почала свій власний контракт на стажування у юридичній фірмі.

  1. Ви будете помилятися, багато

І це буде дивно спочатку, тому що, маючи диплом з відзнакою та стартап, відзначений нагородами, це не те, до чого ви звикли.

Здаватиметься, що всі ваші проекти ряснітимуть червоними чорнилами від внесених у них виправлень, а звичайні речі, які звучать досить просто, якимось чином займуть у вас півгодини замість трьох хвилин.

Але ці помилки з часом стануть траплятися все рідше. І до кінця двох років ви навіть зможете відчути, що знаєте, що ви робите. Або щось схоже на це.

  1. Ви можете втратити друзів, чи навіть стосунки

У вашому житті будуть люди, які не зрозуміють, чому ви не завжди можете вийти з офісу о 18:00, щоб випити коктейль у барі після роботи або чому, коли вам вдалося вирватися з робочого місця після довгого дня, ви не завжди сповнені ентузіазмом для розмови. Вони можуть дійти висновку, що з вами не так вже й цікаво, як це було раніше, і з часом вийти з вашого оточення. Нехай ці люди йдуть. Тому що, якщо вони дійсно піклуються про вас, вони знатимуть, що зараз саме час, коли вам найбільше потрібна їхня підтримка та розуміння.

  1. …але ви також отримаєте нові знайомства

Кожен ваш день буде наповнений людьми, які знаходяться в тому ж «човні», що і ви: постійно втомлені, перенасичені кофеїном, проте налаштовані невтомно працювати та готові до жорсткого протистояння, коли це потрібно. Очікуйте отямитись в місцевому барі або пабі з іншими членами команди в один із п’ятничних вечорів, і зовсім скоро багато хто з цих колег стане вашими друзями.

  1. Регулярні плани на вечір та вихідні залишаться в минулому

Існує ймовірність, що ви незабаром будете відомі як «друг, який ніколи не доступний».

Ви повинні бути готові, що знатимете про життя всіх ваших знайомих, які працюють з 9:30 до 17:30 (іншими словами, більшість населення), опосередковано, через соціальні мережі, переглядаючи Snapchat або Instagram, поки в 11 вечора друкуєте останні сторінки документів.

  1. Ваше робоче життя жодним чином не нагадуватиме робоче життя Харві Спектера або Алі Макбіла

Ніхто не ходить по офісу, обмінюючись культовими класичними фразами із фільму, практикуючи усі можливі області права за один день.

Значна частина ваших днів у якості стажера буде витрачена на складання судових документів та електронних таблиць. Це може змусити вас задуматись, для чого ви закінчували три роки навчання в університеті і рік юридичної школи (ред. британська система освіти). Але не хвилюйтеся більш кваліфікована робота буде доручена і вам.

  1. … але час від часу, ви будете відчувати деякі переваги вашої роботи

Ви будете мати задоволення пройти повз торговельні центри та комерційні приміщення, які ви допомогли придбати або продати, прочитати про зусилля вашої команди в пресі, або зайти в магазини і побачити бренди, торгові марки яких ви допомогли зареєструвати і захистити. Якщо ви просто написали електронний лист або зробили нотатки для конференц-дзвінка, пам’ятайте, що ваші невеликі зусилля сприяли створенню більш масштабної справи.

  1. Час від часу ви будете почувати себе даниною від 11-ого округу, як у «Голодних іграх»

Багато людей, яких взяли на стажування разом із вами, можуть стати справжніми, довічними, «давайте-подорожувати-світом-разом», «будеш-свідком-на-моєму-весіллі» друзями. Але як тільки залишаться лічені місяці до моменту прийняття когось із вас у штат, ці друзі стануть вашими конкурентами.

Отримання контракту для проходження випробувального терміну  це половина сутички. Ви також повинні забезпечити собі посаду у вашій поточній фірмі або в іншій компанії. Тому не дивуйтеся, якщо це викликатиме напругу між вами та хлопцем, з яким ви плануєте поїхати до Південної Америки, але пам’ятайте, що навіть у «Голодних іграх» шанували союзників і боролися чесно (ну, хоча б окремі з них).

  1. Терпіння є надзвичайно важливим

Коли ваша команда вибивається з графіку, всі навколо вас починають панікувати, легко потрапити в пастку, піддавшись переполоху. Ваша здатність зберігати холодний розум у такі моменти не тільки матиме вирішальне значення для вашого психічного здоров’я, але й, ймовірно, додасть вам кілька пунктів при вирішальному зарахуванні у штат.

  1. Ви будете перебувати в постійному страху потрапити у велику халепу

Чи електронний лист, який я щойно надіслав, містить усі вкладені файли, які вимагали інші сторони? Чи правильна відповідь у звіті, який я щойно надіслав клієнту? Чи повинен я залишити свій робочий телефон на столі під час обідньої перерви?

Звичайно, важливо намагатися щодня вдосконалюватись, особливо коли ваші обов’язки ростуть, і природно, що ви цього захочете самі. Але ви також повинні прийняти той факт, що ви людина. А людям властиво помилятись. Тепер спокійно видихайте.

  1. …але ви досягнете більше, ніж ви могли собі уявити

Два роки можуть звучати як тривалий відрізок часу, але він пройде так швидко, що здаватиметься, наче це два місяці. За цей короткий проміжок часу ви дізнаєтеся стільки про закон, про галузь і, головне, про себе.

Можливо, після закінчення вашого контракту ви вирішите, що закон не для вас і спробуйте щось нове і це нормально. Але, можливо, ви полюбите роботу з певною командою або членами її команди (або поєднання обох) і зробите стрибок від стажера до партнера. Саме тоді починається важка робота принаймні так мені сказали.

Джерело: Legal Cheek

Переклад: Іванна Мельничук

Фото: Max Pixel

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *