Юридичні фірми, якими керують «динозаври», експлуатують «зневірених» випускників: сповідь ірландського юриста


Я не можу дочекатися, щоб отримати кваліфікацію і змінити професію,  зізнається адвокат-початківець, який приховує свою особистість під псевдонімом «Пригнічений Стажист» (Dejected Trainee).

Радість від отримання одного зі 100 місць в Інституті професійних юридичних досліджень в Північній Ірландії швидко перетворилася в почуття жалю, тиску, гніву і безпорадності. Такі почуття — не рідкість серед стажистів, особливо тих, які знаходяться далеко від яскравих вогнів міста в компаніях середньої ланки. Після деякого дослідження серед друзів, з якими я вчився, більше половини сказали, що їх переконали не ставати адвокатами після їх досвіду роботи в середніх фірмах в Північній Ірландії, зізнається юрист-початківець юридичному виданню Legal Cheek.

Він розповів свою історію, яка є доволі типовою для молодого юриста в Ірландії, що тільки починає свою кар’єру в юриспруденції, поєднуючи її з закінченням навчання та отриманням диплому в університеті.

Реалізація

Я готувався до свого першого тримісячного стажування у фірмі в рамках мого контракту на отримання професійної підготовки. На цьому етапі я повинен пояснити, що стажисти ділять свій час між фірмою і навчанням. Після трьох днів без стажування у мене було 100 справ, і я не знав, що відбувається. Гроші не були компенсацією за це. Юридичне товариство Північної Ірландії, як і в Англії та Уельсі, дає тільки рекомендації по зарплаті стажиста  це всього лише рекомендації, можу запевнити вас. Я працюю 40 годин на тиждень і заробляю 700 фунтів в місяць. Мій диплом коштує £10 000, і фірма не платить за це. Мій контракт на навчання майже закінчується, а я тону в боргах і файлах.

Моя фірма найняла і втратила майже кожного випускника в моєму місті. Партнери в моєму відділі приходять і йдуть, коли їм заманеться, в той час як кімната, повна перевантажених роботою юристів і двох нещасних стажистів, набиває грішми кишені партнерів. У моєму відділі минулого року два співробітника страждали психічними розладами. ДВА! Я не планую практикувати в якості адвоката, але й не можу зараз піти, оскільки все це буде марно. На жаль, це реальність «сучасної» юридичної фірми для багатьох стажистів.

Робота

Робота монотонна, виснажлива і недоречна. У мене не було можливості перейти в інший відділ, незважаючи на мої прохання. Я відчуваю, що очікую довічного ув’язнення у вмираючій індустрії. Я не можу дочекатись, щоб отримати кваліфікацію і змінити професію. У мене 124 відкриті справи, і я часто працюю понаднормово, що безглуздо, оскільки моїм завданням немає кінця. Але чим довше я працюю, тим більше мені платять, чи не так? Ні. Наші зарплати обмежені, і ми не можемо заробляти більше, навіть працюючи понаднормово.

Грошові труднощі

Моєї зарплати недостатньо, щоб вижити. Я влаштувався на другу роботу  менеджера з розвитку бізнесу в місцевій компанії, щоб мені не довелося повертатися до батьків. Мені платять більше за тиждень роботи тут, ніж за місяць в моїй фірмі. Мені дуже пощастило з цим, тому що я знаю людей на моєму курсі, які не мають такої розкоші і працюють барменами і офіціантами після роботи і занять. Я маю намір отримати кваліфікацію адвоката, а потім втекти з корабля.

Не стрибай бездумно

Це реальність. Юридичною сферою керують динозаври, які використовують молодих випускників, які відчайдушно намагаються піднятися по кар’єрній драбині. Вони й гадки не мають, що потрібно для залучення розумних, молодих і захоплених випускників юридичного факультету.

Не йдеться лише про зарплату; немає балансу між роботою та особистим життям. Немає відносин поза роботою. Нічого такого. Мені пощастило, що я спланував втечу, але так пощастило не всім. 

Якщо який-небудь студент вивчає право або який-небудь випускник юридичного факультету розглядає можливість стати адвокатом, варто подумати ретельно і зробити мудрий вибір,  застерігає «Пригнічений Стажист».

Фото: Pexels