Студентам-юристам запропонували неоплачуване стажування для вивчення крайнього зубожіння


Кандидатам наполегливо рекомендували шукати інші джерела фінансування.

Студентам-юристам в Сполучених Штатах була надана можливість вивчати бідність за допомогою неоплачуваного стажування в юридичній школі Нью-Йоркського університету, пише Independent.

Професор і експерт з прав людини Філіп Алстон оголосив про 10-тижневе літнє стажуванні в Twitter, де він написав: 

Студенти-юристи: я наймаю стажистів-юристів для роботи зі мною цього літа в якості Спеціального доповідача ООН з питань крайнього зубожіння і прав людини.

Алстон також опублікував таку заяву на веб-сайті Центру з прав людини при Школі права Нью-Йоркського університету і на веб-сайті «Глобальна юстиція», де вказав подробиці стажування, коло питань, які будуть охоплювати студенти, в тому числі «правові повноваження» і способи подачі заявок.

На сторінці також пояснюється, чому стажистам, прийнятим на цю роль, не буде виплачуватись винагорода.

Зокрема, до обов’язків стажистів належать юридичні дослідження, написання листів, відвідування освітніх семінарів кожні два тижні тощо. Заявникам повідомили, що «через обмежені ресурси, кандидатам наполегливо рекомендується шукати інші джерела фінансування, такі як державні юридичні школи, центри за інтересами, місцеві фонди адвокатів і організація Equal Justice America».

Така заява була зустрінута обуренням та критикою в соціальних мережах.

Трохи розчаровує, що стажування, що досліджує бідність і права людини, не оплачується. Доволі суперечливо, — прокоментував один із користувачів.

Іншим було незрозуміло, чому Алстон використовує слово «найм» для позначення майбутніх стажистів, яким не будуть платити як працівникам:

Якщо ви не платите їм, як їх можна «найняти»? — прокоментував один чоловік.

Цікаво, що в США, після посилення раніше прийнятих законів про неоплачувані стажування Міністерство праці США оголосило в січні 2018 року, що воно буде проводити тест на сім факторів, щоб визначити, чи вважається стажист працівником відповідно до Закону про справедливі стандарти праці (FLSA).

За допомогою нового тесту суди можуть «вивчити економічну реальність» відносин між роботодавцем і стажистом, щоб визначити основного бенефіціара.

Якщо роботодавця визначено в якості основного бенефіціара, стажист повинен отримати компенсацію в якості працівника. Але якщо стажист отримує «істотні освітні переваги» або «чітко розуміє, що компенсації не очікується», крім інших факторів, вони не зобов’язані відповідно до FLSA отримувати компенсацію за свою роботу.

Фото: Pexels