У судах Великобританії планують забезпечити повну гендерну рівність

У Великобританії в ході оновлення суддівського корпусу пріоритет буде віддаватися кандидатам-жінкам.

Такий висновок можна зробити із заяви глави Верховного суду країни баронеси Бренди Хейл, яка закликала забезпечити «повну гендерну рівність» у всіх судових органах країни, передає видання Legal.Report.

Як повідомляє газета The Guardian, свою заяву леді Хейл зробила під час заходу в Верховному суді, присвяченому сторічному ювілею професії жінки-юриста (в 1919 році у Великобританії був прийнятий «Sex Disqualification Removal Act», і перші три десятка жінок стали практикуючими адвокатами). Глава ВС заявила, що «щонайменше половина» всього суддівського корпусу повинна бути представлена ​​жінками. Леді Хейл мотивувала це тим, що жінки складають половину населення країни.

Згідно зі статистикою британського Мін’юсту за 2018 рік, в судах країни кожен третій (29%) служитель Феміди є жінкою. За останні п’ять років жінки на 5% збільшили своє представництво, але ця тенденція не стосується керівних позицій. Гендерний паритет зафіксований тільки у британських суддів у віковій категорії 50+. Незалежно від віку, жінки представлені нарівні з чоловіками в судах першої інстанції у кримінальних справах – магистратах (55%) і в квазісудових органах адміністративної юстиції – трибуналах (46%). Причому в трибуналах жінки тримають пальму першості у віковій категорії 60+.

Леді Хейл – перша жінка, яка очолила вищу судову інстанцію Великої Британії. Баронеса стала головою ВС в 2017 році і відразу оголосила, що буде проводити кадрову політику, спрямовану на усунення гендерного та етнокультурного дисбалансу.

У минулому році в ВС до 25% збільшилося представництво жінок в зв’язку c призначенням верховним суддею леді Арден. Леді Хейл назвала цю подію «важливим проривом».

Фото: Ulster University on flickr/Flickr

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *