Найкращі юридичні вузи світу


Захист прав та інтересів людини або бізнесу в наш час став необхідною умовою існування, а професія юриста не перестає бути однієї з найбільш затребуваних, престижних і модних.

Випускники з юридичною освітою працюють в правоохоронних органах, в суді, в зовнішньоторговельних і міжнародних компаніях, фінансово-промислових корпораціях, а також громадських організаціях.

Багато майбутніх юристів прагне вступити до престижних університетів за кордоном, щоб отримати диплом про вищу освіту міжнародного зразка, а разом з ним актуальні знання в області права. Зарубіжні університети пропонують своїм студентам сучасне обладнання, новітні методики навчання і можливість пройти стажування в європейських, американських, міжнародних і міжурядових організаціях, а до моменту отримання диплома напрацювати вже не тільки загальну базу знань, а й конкретний досвід роботи в професії.

Тим, у кого вже є диплом бакалавра і досвід роботи, закордонні школи права пропонують безліч магістерських та післядипломних програм, які дозволяють фахівцям підвищити кваліфікацію і вийти на світовий рівень.

Щорічно освітні та бізнес-агентства проводять опитування серед роботодавців та випускників, на основі яких складаються рейтинги кращих університетів. Одне з них — агентство Quacquarelli Symonds (QS), склало рейтинг кращих університетів, що випускають юристів, переклад якого навів ресурс IQ Consultancy.

Що враховувалося?

  • Академічна репутація. Експертне опитування професорів, викладачів, науковців.
  • Репутація серед роботодавців.
  • Співвідношення викладацького складу до чисельності студентів.
  • Цитованість публікацій дослідників і викладачів університету.
  • Ступінь привабливості ВНЗ для іноземців. Кількість іноземних студентів.
  • Кількість іноземних викладачів.

В топ світових університетів, в яких викладають юриспруденцію, увійшли:

1. Harvard University

Перший університет і найстаріша юридична школа в США. Його диплом отримали 7 американських президентів. Школа володіє найбільшою юридичною бібліотекою в світі і пропонує більше 400 програм за напрямом «право». Особливість навчання в юридичній школі Гарварду — величезні класи. Першокурсники вчаться в групах в середньому по 80 осіб.

2. Yale University

Єльська школа права пред’являє найсуворіші в США вимоги до абітурієнтів, випереджаючи Гарвард по прохідному балу (Raw Data Law School Rankings). У національних рейтингах юридичних шкіл США Йель, як правило, також випереджає Гарвард і займає верхній рядок. Розміри класів маленькі — до 20 осіб. Школа права пропонує близько 180 курсів.

3. Stanford University

На вступ до юридичної школи Стенфорда щорічно претендує близько 4,5 тисяч чоловік, але школа набирає тільки 180 студентів, що робить її найменшою за кількістю учнів серед топових юридичних шкіл світу. Студенти проходять стажування по всьому світу — від Кремнієвої долини, де розташований університет, і Уолл-Стріт до країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Юридична школа Стенфорда пропонує 21 подвійну ступінь в таких областях, як бізнес, інформатика, охорона здоров’я, міжнародна політика і т.д.

4. New York University (NYU)

Юридична школа цього університету розташована в центрі Манхеттена. Пропонує більше 300 курсів. Є можливість отримання подвійних ступенів з Harvard University, Princeton University та іншими. Протягом навчального року в школу приїжджають близько 600 представників юридичних фірм, державних і приватних організацій для пошуку співробітників.

5. University of Oxford

Навчання за трирічними програмами бакалаврату в значній мірі сфокусовано на англійському праві, але в чотирирічну програму навчання входить один рік у Франції, Німеччині, Італії, Іспанії (для вивчення національного права) або Голландії (для вивчення міжнародного права). 95% випускників починають будувати професійну або наукову кар’єру протягом півроку після отримання диплома, а їх зарплата на 20% вища, ніж у випускників інших британських університетів (дані University of Oxford).

6. University of Cambridge

University of Cambridge очолює список кращих юридичних вузів Європи. Юридичному факультету університету – сім століть. Професори Кембриджа і запрошені викладачі читають лекції з англійського права і його історії, законів інших країн, права Європейського союзу, міжнародного приватного та публічного права і т.д. У числі випускників Кембриджа — судді Європейського суду, члени Апеляційного суду тощо.

7. The London School of Economics and Political Science (LSE)

Цей вуз традиційно відрізняється новаторським підходом до вивчення юридичних наук. Чимало сучасних юридичних дисциплін вперше стали викладатися саме в LSE, наприклад, банківське право, податкове право, трудове право, сімейне законодавство і багато інших. Юридичний журнал Modern Law Review був заснований випускниками LSE і до сих пір має тісні зв’язки з вузом. LSE визнана кращим дослідницьким університетом в області права в Великобританії (Research Assessment Exercise, 2008).

Де ще вивчити право та юриспруденцію за кордоном

Крім топових університетів, якісну освіту в області права можна отримати в різних багатопрофільних вузах, які пропонують вузькоспрямовані програми, наприклад, з судової експертизи матеріалів і речовин. Такі університети можуть не входити до світових рейтингів, оскільки наголос робиться на практичну діяльність, а не на науковий або ж юридичний напрям не є для них пріоритетним. Проте, вони забезпечують високий рівень підготовки за фахом, що і цінується серед роботодавців. Тому важливо враховувати безліч факторів і розглядати вузи менш відомі, проте не менш заслужені.

Багато вузів пропонують спеціальні програми підготовки для іноземних студентів, після яких вони можуть бути зараховані відразу на 2 курс бакалаврату. Такі курси допомагають вступникам удосконалити англійську чи інші мови, а також вивчити основи профільних дисциплін.

1.Robert Gordon University (RGU)

Школа права Robert Gordon University — інститут, що динамічно розвивається під керівництвом міжнародної команди професіоналів. На кампусі Школи є власний зал суду, де студенти беруть участь в навчальних засіданнях, відточуючи навички ведення протоколів і публічних виступів на тренувальних сесіях. Також в Школі діє юридична клініка, організована групою студентів, викладачів і кваліфікованих юрисконсультів, яка безкоштовно допомагає жителям Абердіна вирішувати юридичні питання. Студенти можуть провести 3-й рік навчання по обміну в партнерському університеті Європи або США.

2. University of Vienna

Один з найстаріших європейських вузів (заснований в 14 столітті). Колиска австрійської економічної школи. Викладаються прикладні науки, серед яких економіка, юриспруденція, психологія, богослов’я тощо. Близько 90 тисяч студентів з 120 країн світу є студентами Віденського Університету. В університеті діє 18 факультетів за такими напрямками, як філософія, історія, математика, спортивні, юридичні науки, фізика, хімія, мови, гуманітарні дисципліни і багато іншого.

3. L’Università Commerciale Luigi Bocconi (Bocconi University)

Приватний вищий навчальний заклад в Італії, що випускає фахівців в області економіки, юриспруденції та управлінських наук. Знаходиться в Мілані.

Університет визнаний однією з провідних світових шкіл ділового адміністрування, причому саме викладання ведеться англійською мовою, поряд з традиційними навчальними програмами італійською.

4. The University of Nottingham

Школа права в University of Nottingham успішно поєднує новітні методики навчання і сильну науково-дослідницьку базу. Заняття проходять в групах до 8 чоловік, так що викладач може приділити достатньо уваги кожному студенту. На кампусі працює студентське Товариство юристів. Університет пропонує спеціалізовані програми з вивчення права Франції, Німеччини та Іспанії з обов’язковим проходженням стажування в досліджуваному регіоні. Також всі студенти можуть провести один рік з обміну за кордоном в Австралії, Канаді, Франції, Німеччині чи США.