10 найбільш дивних законів у всьому світі

Кожна країна, маючи свою історію, традиції, ментальність, особливості культури та побуту, може «похизуватись» законами, які викликають щонайменше подив у представників інших національностей. Проте є ті, хто перевершує інших в цьому питанні: 10 дивних законів з усього світу — від цікавого до найбільш незвичайного.

10. Помирай де хочеш, тільки не в Парламенті

Країна: Велика Британія

Суть: заборонено вмирати в будівлі Парламенту

Будівля британського Парламенту, поруч з яким стоїть вежа з одними з найбільш відомих годинників в світі, пам’ятник архітектури, історії і символ права на Туманному Альбіоні. Поруч з будівлею широким, нескінченним потоком «течуть» туристи, а всередині кипить життя законодавче.

Запитайте будь-кого, з чим у нього асоціюється Англія в загальному і Лондон зокрема, і він з великою часткою ймовірності відповість: чай, королева і традиції. Всі перераховані пункти англійці люблять і шанують. Традиції, дійсно, служать фундаментом у багатьох сферах англійського життя. Не дивно, що і в Парламенті теж, тим більше, що членів організації в поважному віці в ній достатньо. Якщо британський Парламент прийме який-небудь закон, швидше за все — його ніколи вже не скасують, нехай навіть в ньому не буде й долі здорового глузду. Щоб ніхто не порушив особливу традиційну атмосферу в Парламенті, не можна допускати несподіванок. Наприклад, смерті одного з членів. Цікаво, якщо це все-таки станеться, як покарають винуватця?

9. Дивись, куди наступаєш!

Країна: Таїланд

Суть: заборонено наступати на купюру

Таїланд зі своєю загадковою культурою, багатою природою, усміхненими людьми і смачною їжею — популярність острівної держави навряд чи зійде нанівець.

Проте перш ніж відвідати її, варто дізнатись про закони, які там діють, щоб ненароком не вчинити правопорушення, наприклад, наступивши на купюру. Така заборона діє тому, що на купюрі зображений король Таїланду, який править вже багато десятків років. Образ короля вважають священним. А значить, і купюру з його зображенням теж. Будьте уважні — «наступати на короля» протизаконно і загрожує тюремним строком.

8. Отримав хабар — оформи його за законом

Країна: Південна Корея

Суть: поліцейський зобов’язаний скласти протокол за фактом дачі хабара

Південна Корея з її хмарочосами і ультра інноваційними технологіями кардинально відрізняється від свого північного сусіда. Закони — одна з принципових відмінностей. Правда, є в законодавстві країни й дивацтва. Судіть самі, в Південній Кореї не заборонено брати хабар поліцейським. Але! Страж правопорядку зобов’язаний про факт хабара заявити, оформивши протокол.

7. Якщо ви дразните собак, які зібрались в групи, — усі разом понесете покарання

Країна: США, штат Оклахома

Суть: заборонено дратувати собак

США — країна, кожен штат якої може вигадати собі скільки завгодно законів. Чим вони активно користуються. Візьмемо, приміром, штат Оклахома. Там заборонено дразнити собак. Порушення заборони може привести вас до в’язниці. До речі, собакам заборонено збиратися в групи, числом три і більше, якщо у них (собак) немає на це дозволу від мера.

6. Їжа із запахом диму

Країна: США, штат Іллінойс, місто Чикаго

Суть: заборонено їсти в палаючому ресторані

Чикаго — один з найбільших промислових міст США. Це місто, в якому з’явилися перші хмарочоси. А з’явилися вони після жахливої ​​трагедії — Великої чиказької пожежі 1871 року, коли вогонь знищив більшу частину міста. Закон, який нам здається дивний, є відлунням тих подій. У Чикаго заборонено їсти в установі громадського харчування, в якій відбувається пожежа. Рятуватися треба, а не дожовувати свій стейк. Хоча … в Чикаго стейки такі смачні, що закон придумали не дарма.

5. Посміхніться, не порушуйте закон

Країна: Італія, місто Мілан

Суть: заборонено бути похмурим

Хоч закон і видається дивним, його можна цілком логічно пояснити! Мілан — столиця моди і краси. Зрозуміло, що ціни в модних бутиках змушують не тільки хмуритися, а й плакати, робити цього категорично не варто. Посміхайтеся, панове, вірніше — сеньйори. Жити треба красиво і з посмішкою. В законі є виключення: він не поширюється на хворих в лікарнях і похоронні процесії.

4. Скільки можна їсти?

Країна: Японія

Суть: заборона ожиріння

Японці прекрасно знають, коли потрібно зупинитися, в тому числі в задоволенні поїсти. А якщо хтось із громадян вирішить перейти межу дозволеного, поліцейські нагадають йому, який обсяг талії легальний, а який — поза законом. У 2009 році був виданий закон, згідно з яким, у чоловіків старше 40 років обсяг талії не повинен перевищувати 80 см, а у жінок — 90 см. Ось це турбота про здоров’я і красу громадян!

3. Бадьорого робочого дня!

Країна: Італія

Суть: заборона сну на сироварнях

А ось це і правда дивний закон. На сироварнях міста Феррара заборонено спати на заводах з виробництва молочної продукції, в тому числі сирів. Чому? Сир — для італійців продукт особливий, традиційний. Нічого спати, якщо ти зайнятий такою важливою справою. А ще на місцевих сироварнях не можна знаходиться жінкам, «які погано поводяться чи виглядають», щоб молоко не скисло. Закону вже кілька сотень років.

2. Цей феміністський закон

Країна: Самоа

Суть: заборонено забувати день народження дружини

Здорово, правда! Мало того, що острівна держава Самоа — справжній рай на Землі. Це ще і найсправедливіший острів!

1. Найдивніший закон у світі

Країна: США, штат Юта

Суть: заборонено носити скрипки в паперових пакетах

У штаті Юта не можна просто так взяти і покласти свою скрипку в паперовий пакет, а потім ще прогулятися з нею по місту. Чому це так? Навряд чи цьому є логічне пояснення. Більше схоже на дивну фобію законодавця, водночас не переносить скрипки і паперові пакети.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.