З’явилась ще одна електронна держпослуга, яка покликана відібрати хліб у адвокатів


У Великій Британії в рамках програми цифрової модернізації національного правосуддя відкрився державний онлайн-сервіс для дистанційного розірвання шлюбу без участі адвоката.

Про це повідомляє Legal.Report з посиланням на The Guardian.

Електронна послуга доступна з 1 травня для всіх жителів Сполученого королівства, крім Північної Ірландії та Шотландії. При стандартній процедурі розлучення подружжю необхідно заповнити 15-сторінковий документ і відіслати його до суду поштою. Щоб уникнути помилок і, як наслідок, повернення документів, багато британців вважають за краще вдатися до послуг адвокатів, вартість яких у таких справах, як правило, починається від £ 1000.

За даними Мін’юсту, який протягом року тестував технологію в пілотному режимі, новий сервіс в кілька разів скоротив число помилок при подачі заяви на розлучення — з 40% на папері до менш 1% в «цифрі». В першу чергу, це сталося завдяки вбудованій системі перевірки коректності даних, що вносяться. При заповненні опитувальника користувачам необхідно завантажити в електронному вигляді свідоцтво про укладення шлюбу та інші необхідні документи, а також оплатити стандартне держмито за розлучення в £ 550.

Представники Мін’юсту заявили, що нововведення значно прискорило час обробки заяв співробітниками судів. Очікується, що це в цілому вплине на швидкість процесу розлучення, який зараз займає не менше 4 місяців навіть при обопільній згоді подружжя. Передбачається, що через деякий час електронна послуга стане доступна і для адвокатів, які займаються розлученнями, яким поки «по-старому» доводиться користуватися послугами пошти.