Заняття на вихідних, які збережуть вашу енергію та збільшать продуктивність
Вихідні традиційно вважаються у більшості людей часом, коли варто розслабитися та відпочити від тижневої рутини. Але і їх можна провести продуктивно.
Не варто весь час вихідних пролежати на дивані, повністю віддаючись улюбленому серіалу, або просидіти за ноутбуком, проходячи все нові й нові рівні.
Вихідні — відмінний спосіб не тільки розслабитися, але і збільшити свою продуктивність протягом наступного тижня.
Загалом, всім тим, хто хоче і відпочити, і полегшити собі життя, ми вирішили дати кілька корисних порад, що ж все-таки варто включити в список обов’язкових занять на вихідних.
Розслабтеся з друзями
Одні лише серіали не дозволять вам повноцінно відпочити, перезавантажитися та набратися енергії на тиждень вперед. Відпочивати теж потрібно вміти, адже лежання на дивані навряд чи дасть вам заряд бадьорості та забезпечить приплив сил.
Найкраще, що ви можете зробити, — додати трохи активності у свій графік вихідного дня. Необов’язково влаштовувати ранкову пробіжку або розминатися в залі — досить зібратися з друзями на шашлики або пройтися по барах, а може, влаштувати собі невелику поїздку на природу.
Головне — зміна обстановки та приємні зустрічі.
Займіться спортом
Тим, хто все-таки не сильно противиться заняттям спортом у свої вихідні, пропонуємо не відступати від графіка та приділити час фізичним навантаженням.
Просто перетворіть їх у щось веселе або приємне: наприклад, замість бігу виберіть велопрогулянку в парку, а замість занять на тренажерах — командні спортивні ігри з приятелями.
Всього лише пара годин такої активності — і ви відчуватимете себе енергійніше. Найприємніше, що такі рухливі вихідні забезпечать вас бадьорістю на тиждень вперед.
Наведіть порядок в пошті
Це здається такою дрібницею — подумаєте, можна розсортувати листи й на початку робочого тижня. Але за фактом виходить, що, коли ви виходите на роботу, у вас банально не вистачає на це ні сил, ні часу. Так і доводиться вивуджувати з купи спаму та не важливих повідомлень листи клієнтів або корисну інформацію від начальства.
Щоб такого не траплялося, приділіть на «прибирання» поштової скриньки пів години свого вихідного дня. Почистіть спам, а краще — відпишіться від всіх непотрібних розсилок, позначте листи, до яких потрібно повернутися в робочий день, розсортуйте їх по папках.
Ви побачите, наскільки простіше вам стане справлятися з роботою в понеділок.
Організуйте своє робоче місце
Підготуйте його до нового робочого тижня. Особливо ця порада актуальна для тих, хто часто працює або допрацьовує вдома.
Перш за все розберіться зі столом: приберіть всі непотрібні предмети або речі, які вас відволікають, протріть пил, прочистіть клавіатуру, купіть килимок для миші.
Намагайтеся щотижня давати лад на робочому столі ноутбука — видаляйте всі непотрібні файли, сортуйте документи по папках і всіляко не допускайте в них хаосу. Назви папок повинні бути гранично простими та зрозумілими, щоб ви могли швидко зорієнтуватися та знайти потрібну вам інформацію.
Приготуйте їжу на тиждень вперед
Але це не означає, що у вихідні вас замість відпочинку чекає справжня каторга біля плити. Готування на тиждень вперед тільки звучить страшно — насправді ж це заняття може відібрати у вас максимум 2-3 години.
А натомість ви зможете заощадити чимало часу протягом наступного тижня. Якщо врахувати, що приготування їжі в середньому займає годину-півтора, і це щодня, то жалюгідні декілька годин на вихідних здадуться дрібницею.
Чому ж серед занять у ваші вихідні раптом з’явилося приготування страв? Відповідь проста: щоденна економія години вільного часу дозволить вам повноцінно відпочити після роботи або зайнятися більш важливими справами. А це, своєю чергою, збільшить вашу продуктивність та дозволить звільнитися від палаючих дедлайнів.
Спробуйте почати з приготування двох-трьох простих страв на кілька порцій кожне. Так ви максимально урізноманітните свій раціон.
Приготовану їжу зберігайте в спеціальних контейнерах. Якщо ви розумієте, що за кілька днів їжа може зіпсуватися навіть у холодильнику, розділіть приготоване на порції та приберіть на зберігання в морозилку.
Зателефонуйте рідним або провідайте їх
Люди, які постійно працюють, досить рідко приділяють час своїй сім’ї. З цим не потрібно миритися — це необхідно виправляти.
Виділіть годину на те, щоб поговорити з близькими, дізнатися про їхнє самопочуття та стан справ і просто зробити рідним приємне. Якщо у вас гарні відносини з сім’єю, регулярні дзвінки стануть підіймати вам настрій.
Заповніть щоденник
Щоденник — це і ваш особистий щоденник, і контролер ваших витрат й доходів, і план-графік на кожен день.
Загалом щоденник — річ досить корисна, особливо для тих, хто бажає збільшити свою продуктивність. На вихідних розписуйте всі справи та зустрічі, які повинні відбутися наступного тижня.
Це допоможе вам тримати все задумане під контролем і правильно організовувати свій вільний час. Неважливо, який щоденник ви виберете — паперовий або електронний. Головне, щоб він завжди знаходився з вами.
За матеріалами Brodude.
Фото: Pexels