Як встигнути відпочити за вихідні


Хоча до різдвяних свят рукою подати, але палаючі дедлайни та кінець року дають про себе знати. У цій метушні край як важливо викроїти час для свого відпочинку.

Сьогодні ми вирішили допомогти вам та підготувати декілька порад, як все ж відпочити на вихідних.

Спойлер: сон до полудня вам точно не допоможе.

Безкоштовне стокове фото на тему «відлік, впритул, концептуальний»

Плануйте вихідні заздалегідь

Це звучить занудно і здається протилежністю веселощів. Ви впевнені, що суботнього ранку ви підірветеся з ліжка і на вас повалиться лавина ідей.

Але згадайте, як зазвичай відбуваються вихідні без плану. Ви довго лежите в ліжку, повільно збираєтесь, болісно вигадуючи, куди можна сходити. Гортаєте сторінки в інтернеті, сподіваючись знайти там варіанти. У результаті виходите з дому пізно та сповнені люті, бо частина вихідного дня пройшла даремно.

Щоб такого не відбувалося, починайте думати про вихідні зазделегідь.

По-перше, це приємно, тому що передчуття радості теж радість. По-друге, ви встигнете придумати, куди хочете сходити та погодити плани з друзями.

До того ж за такого підходу ви відразу виписуватимете інформацію про цікаві заходи зі стрічки соцмереж. І більше не доведеться у суботу згадувати, що ви там таке цікаве бачили й де.

Залишіть перфекціонізм для буднів

Очевидно, що планування є ключем до успіху. Але не потрібно складати жорсткий розклад. Ви засмутитеся, якщо щось піде не так, і це зіпсує весь відпочинок. Нехай план виглядає як конструктор: якщо не вдалося потрапити в одне місце, його легко замінити на інше. Форс-мажори трапляються, але вони не повинні псувати вихідні.

Так що не задирайте планку очікувань і дозвольте собі розслабитися. Зрештою, вихідні створено саме для цього.

Безкоштовне стокове фото на тему «вдома, веселий, відеогра»

Побудьте трошки непродуктивним

З дитинства нам кажуть, що найкращий відпочинок – це зміна активності. І ось у суботу ви лежите у ліжку без сил та гризете себе за те, що лінуєтеся. Потім дивитеся серіал і знову докоряєте себе, адже можна було зробити щось корисне. Припиніть це робити й дозвольте собі займатися будь-якою нісенітницею, якщо вона дійсно приносить вам радість.

Ніхто не виставляє вам оцінки за те, як ви проводите вихідні. Так що поборіть свій комплекс відмінника та живіть у задоволення.

Продумайте маршрути

Будьте реалістом: у вихідні пробки чарівним чином не розсмоктуються, хоч і стають меншими. Дороги раптово перекривають через комунальні аварії, акції або паради. Та й просто мало приємного у тому, щоб провести кілька годин суботи чи неділі у транспорті.

Продумуйте маршрути та свою зайнятість так, щоб переміщення з пункту А до пункту Б проходило без ненависті до всього живого.

Заздалегідь дивіться на сайтах новин інформацію про перекриття руху. По можливості намагайтеся вибирати місця для відпочинку, розташовані близько один до одного.

Безкоштовне стокове фото на тему «виснажений, всередині, втомлений»

Робіть домашні справи у будні

Попри ваші побоювання, ви не заростете брудом, якщо перестанете проводити суботу в компанії ганчірки та порохотягу.

Звичайне прибирання може затягнутися на години, якщо ви відкопаєте в надрах шафи щось пам’ятне або цікаве. А якщо воно займає лічені хвилини, то є сенс перенести його на середу або четвер, щоб у вихідні вирушити назустріч пригодам і встигнути зробити все задумане.

Безкоштовне стокове фото на тему «Адміністрація, архів, Бібліотека»

Відкладіть роботу до понеділка

Люди боролися за восьмигодинний робочий день і п’ятиденний робочий тиждень не для того, щоб ви всі вихідні сиділи за ноутбуком та відписували колегам у месенджерах.

Є щасливці, котрі забувають про роботу, переступаючи поріг офісу. Але ж так вміють робити далеко не всі.

Технології дозволяють завжди бути на зв’язку, але це найчастіше зручно клієнтам, а не вам. Тому у вихідні намагайтеся заблокувати канали зв’язку, через які надходить тривожна, але нетермінова інформація. Інакше якісно відпочити не вдасться і чати з колегами затягнуть вас до рутини наступного робочого тижня передчасно. Плюс читання повідомлень та обмірковування відповідей забирає багато часу, а вихідні й без того не гумові.

Безкоштовне стокове фото на тему «будильник, відпочивати, відпочинок»

Дотримуйтесь режиму

Вихідні здаються чудовою можливістю надолужити буденне недосипання. Але будильник все ж таки краще завести. Занадто довгий сон може призвести до головного болю через зниження рівня серотоніну. А в розбитому стані складно радіти життю.

Так що просто поспіть трохи довше, ніж зазвичай, щоб надолужити втрачене. До того ж ранні підйоми звільняють купу часу для цікавих занять.

Безкоштовне стокове фото на тему «асфальт, біг, бігун»

Проводьте вихідні активно

Подивимося правді у вічі: юристи більшість часу проводять сидячи в офісі й лиш час від часу вибігають в суд чи на зустріч. Наш спосіб життя не можна назвати активним.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує займатися фізкультурою щонайменше 150 хвилин на тиждень. Це допоможе зберегти здоров’я.

Крім того, спортивні навантаження, у тому числі звичайна ходьба, допомагають впоратися зі стресом.

За матеріалами lifehacker

Фото: Pexels