За затримку авіарейсу можна буде отримати компенсацію — законопроект


У Верховній Раді зареєстровано проект Закону №8548 про внесення змін до статті 106 Повітряного кодексу України (щодо адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу), яким передбачаються обов’язки та відповідальність авіаперевізника у випадку затримки авіарейсу.

Як повідомляє «Українське право», документом пропонується внести зміни до статті 106 Повітряного кодексу України про компенсацію пасажирам у разі затримки рейсу.

Законопроект передбачає, що авіаперевізник повинен надати пасажирам сприяння, передбачене пунктами 1 і 4 частини п’ятої статті 105 цього Кодексу, у разі затримки рейсу:

  • до двох годин — для рейсів дальністю до 1500 кілометрів;
  • до трьох годин — для рейсів дальністю від 1500 до 3500 кілометрів;
  • на чотири години і більше від запланованого часу відправлення — для інших рейсів, не зазначених у другому і третьому абзацах цієї частини.

У разі затримки рейсу на три години і більше пасажирам має бути виплачена компенсація відповідно до частини п’ятої статті 104 цього Кодексу.

Перевізник не зобов’язаний виплачувати компенсацію, передбачену частиною п’ятою статті 104 цього Кодексу, якщо він може надати підтвердження того, що причиною скасування рейсу була дія непереборної сили або надзвичайна ситуація, якій не можна було запобігти, навіть якби було вжито усіх заходів.

Якщо виконання затриманого рейсу відкладається на день, наступний за днем його виконання, передбаченим розкладом і зазначеним у квитку, перевізник повинен, додатково до компенсації передбаченої частиною другою цієї статті, надати пасажирам номери у готелі, харчування та забезпечити трансфер за маршрутом аеропорт — готель — аеропорт.

Якщо затримка рейсу перевищує п’ять годин, пасажирам має бути запропоновано обслуговування відповідно до частини другої статті 104 цього Кодексу, додатково до компенсації передбаченої частиною другою цієї статті.