За 2020 рік кількість пар, що уклали шлюбний контракт, зросла на 7%


У 2020 році майже кожне 20-те українське подружжя уклало шлюбний контракт.

Про це повідомляє Опендатабот.

Загалом минулого року укладено 7458 шлюбних контрактів. Це на 7% більше, ніж у 2019-му.

Відсоток пар, що мають такі договори, поступово зростає. Якщо у 2018-му році співвідношення кількості зареєстрованих шлюбів до кількості контрактів становило 2,68%, то у 2020 році цей показник збільшився до 4,44%.

Інакше кажучи, три роки тому шлюбний договір підписувала лише одна з сорока новостворених пар, а тепер — майже кожна двадцята.

Ріст чисельності шлюбних договорів особливо помітний на тлі пандемії та пов’язаного з нею падіння кількості шлюбів. Для порівняння: у 2019 році в Україні зареєстровано 237,9 тис. шлюбів, а у 2020 — 167,9 тис. (тобто на 29% менше).

Адвокат Алла Мельніченко формулює найбільші 3 причин зростаючої популярності шлюбних договорів:

  • «Поділ майна у суді може затягнутись на роки. Сьогоднi молодь підходить до питання шлюбу більш практично, бо цінує свій чаc.
  • Більшість спорів подружжя в основному зводиться до того, яке майно передадуть спільній дитині та чи передаватимуть передане. Договiр дозволяє врегулювати це питання заздалегідь.
  • Нерідко в одного з подружжя є борги, які після розлучення доводиться оплачувати за рахунок спільного майна. А в договорі можна прописати, що кожен самостійно відповідає за своїми зобов’язаннями».

За словами експертки, збільшення кількості шлюбних договорів є цілком передбачуваною тенденцією, хоча стереотипи все ще заважають українцям.

«Підписання шлюбного договору аж ніяк не свідчить про недовіру, — коментує Алла. — На відміну від низки інших країн, в Україні такий договір регулює лише майнові права та обов’язки, а тому контролювати одного з подружжя чи встановлювати якісь особисті зобов’язання в шлюбному договорі не вийде. З юридичної точки зору, шлюбний договір — корисна річ».

Джерело: Опендатабот

Фото: Pexels