З українських вязниць втікли майже 70 ув’язнених за останні 5 років
Раніше щорічно відбувалося близько 20 втеч, проте останні два роки їх не більше п’яти (за рік)
Злочинці, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, будь то колонії, в’язниці чи СІЗО періодично вчиняють спроби втечі.
За останні п’ять років злочинцям в Україні вдалося здійснити 68 втеч.
Про це APnews повідомили у відповідь на запит у Державній кримінально-виконавчій службі.
Що цікаво, цього і минулого року кількість втеч мізерна, якщо порівнювати зі статистикою попередніх років.
Так, протягом 2021 року з місць позбавлення волі, а саме з дільниць соціальної реабілітації виправних колоній засудженими скоєно 3 втечі, з установ закритого типу скоєно 1 втечу.
Минулого року з установ закритого типу відбулася одна втеча, а з виправних колоній — 2.
А от протягом 2017-2019 відбулося близько 20 втеч щороку.
- 2017 — 21 (з яких 5 втеч — з виправних колоній та слідчих ізоляторів закритого типу, а 16 — з дільниць соціальної реабілітації виправних колоній);
- 2018 — 22 (з установ закритого типу скоєно 5 втеч, з дільниць соц.реабілітації — 17 втеч);
- 2019 — 18 (з установ закритого типу втеч не допущено, всі втечі — з виправних колоній соц.реабілітації).
Судячи з відповіді, абсолютну більшість втікачів через той чи інший проміжок часу повертають назад. Станом на сьогодні у розшуку перебувають лише двоє злочинців.
Один з них втік ще 2016 року з Кропивницької установи виконання покарань №14. Звуть його Дмитро Тичков. Він підозрюється в організації, підготовці групою осіб та замаху на злочин (який саме — не уточнюється).
«Зріст 168-172 см., волосся — темне коротке із сивиною, середньої статури, легко входить в довіру, може мати паспорт та інші документи на іншу особу», — описали у ДКВС злочинця.
Другий чоловік втік роком пізніше — у 2017 році з Ізмаїльської установи покарань №22. Звуть його Євгеній Філєв, уродженець Молдови. Підозрюється у незаконному заволодінні транспортним засобом.
«Зріст 175см, очі — блакитні, волосся — темно-русяве, худорлявої статури. Татуювання на спині (не закінчене) із зображенням малюнку монаха, який читає Біблію із молитвою «Отче Наш», — йдеться у повідомленні.
Джерело: APnews
Фото: Pexels