У Швеції двоє ув’язнених взяли в заручники охоронців в’язниці та вимагають вертоліт і піцу


У в’язниці шведського міста Ескільстуна, що десь за 120 кілометрів на захід від Стокгольма, двоє засуджених за вбивство в’язнів узяли в заручники двох тюремних охоронців. Вони вимагають привезти їм піцу й надати гелікоптер для втечі.

Про це пишуть шведські видання TT та Aftonbladet.

Подія сталася близько 12:20 за місцевим часом. За даними Aftonbladet, ув’язнені — чоловіки 24 і 30 років, яких засудили до 18 років за вбивство. Вони вдерлися до кімнати наглядачів, затулили там камери відеоспостереження й захопили двох охоронців у заручники.

«На місці працюють перемовники й оперативна група Управління в’язницями й пенітенціарними закладами Швеції, а також поліція. Ситуацію «заморожено». Це дуже серйозний інцидент», — повідомив представник Управління в коментарі ТТ.

Aftonbladet передавав, що ув’язнені вимагають замовити 20 піц для себе і співкамерників — це умова для звільнення одного із заручників. Також вони вимагають надати їм гелікоптер для втечі. 

Родичів заручників повідомили про ситуацію. Поліція обгородила під’їзди до в’язниці й перевіряє кожного, хто намагається проїхати, передає кореспондент ТТ. Також правоохоронці розпочали досудове кримінальне розслідування за фактом викрадення двох людей.

Управління в’язницями й пенітенціарними закладами Швеції підтвердило, що одного із заручників ув’язнені відпустили. Невідомо, чи пов’язано це з тим, що їм передали піци.

Першим про звільнення повідомив шведський телеканал SVT із посиланням на джерела.

В’язниця в Ескільстуні — одна з найбільш суворих і найбільш захищених у Швеції, зазначають місцеві ЗМІ. Але вони нагадують, що раніше в ній виникали подібні інциденти.

Так, у 2004 році двоє в’язнів узяли в заручники працівницю тюрми та, погрожуючи їй саморобним тесаком, забарикадувалися в одній із камер. Тоді після шестигодинних перемовин ув’язнені здалися добровільно. Заручниця не постраждала.

Джерело: hromadske.ua

Фото: Pexels