Юридичні сайти, портали та ресурси: 100+ корисних посилань для юристів


Неможливо знати все: ніхто не завчає норми законів напам’ять, складно бути в курсі всіх останніх новин та оновлень, зважаючи на швидкість їх потоку, в той же час займає чимало часу пошук необхідної інформації в інтернеті, особливо, коли вона потрібна негайно.

Ми цінуємо свій час та сили, і переконані, що й ви також. А тому зібрали в одній статті, усі корисні ресурси інтернету, які містять інформацію для бізнесу, підприємництва, для побутового, громадського життя. Ми її розсортували і маємо надію, що це зекономить ваш час та енергію.

Юридичні сайти

1. Юридичні послуги Online

На цьому сайті ви знайдете багато юридичної інформації як для юристів, так і для всіх, хто цікавиться українським законодавством, або хоче вирішити якусь юридичну проблему. Сайт складається з чотирьох розділів:

  1. Послуги для громадян
  2. Послуги для бізнесу
  3. Послуги для юристів
  4. Різне

2. «Національний Центр електронного урядування»

Центр створено як структурний підрозділ Державного підприємства “Державний центр інформаційних ресурсів України”. Метою створення Центру стало забезпечення координаційно-організаційної, дослідницької, експертної, технологічної, навчально-методичної, консультативної, просвітницької підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, бізнесу і громадських організацій із впровадження та застосування технологій електронного урядування.

3. Юридична консультація

Юридичний інформаційно-аналітичний сайт було створено для ефективної допомоги відвідувачів. На сайті розміщено зразки позовних заяв, юридичні аналітичні матеріали, зразки процесуальних документів, зразки договорів, судова практика, судові рішення, юридична консультація он-лайн.

4. ЛІГА:ЗАКОН

Функціональні  можливості  системи  «ЛІГА:ЗАКОН»  дозволяють  легко  і  зручно працювати  з  найпотужнішими  базами  даних,  що  нараховують  більше  300  тисяч документів.  Системи  «ЛІГА:ЗАКОН»  –  найбільш  повне  джерело систематизованої  і  достовірної  правової  інформації  із  зручними  інструментами для  пошуку  інформації.  Дозволяють  швидко  знайти  і  проаналізувати  правову інформацію  на  будь-який  момент  часу,  оцінити  ситуацію  і  прийняти  вірне рішення.

5. Консультант

База  даних  системи  —  це  сукупність  нормативно-правових,  розпорядчих документів  центральних  органів  державної  влади  України,  міжнародних договорів,  коментарів,  дайджестів,  форм  та  бланків  типових  документів  тощо.

Щоденно  база  даних  поповнюється  70–100  документами  двічі  на  день.  Система містить  вбудований  тристоронній  українсько-російський перекладач, довідник  органів  влади  України  та  посадових  осіб.  В  ІПС  міститься термінологічний  словник  законодавства  України  (понад  50  тис.  термінів),  що актуалізується.  Унікальним  інформаційним  ресурсом  системи  є  база  даних органів влади з історією їх створення, перейменувань та ліквідації.

6. Банкрутство

Інформаційно-довідкова  систем,  основним  завданням  якої  є  надання  інформації про  підприємства,  щодо  яких  порушено  справу  про  банкрутство  та  стан проходження цих справ. Інформація в базі даних поновлюється щоденно.

7. Всеукраїнський Юридичний Портал

Це юридично-економічний інтернет  ресурс, мета якого  –  безкоштовне надання актуальної юридично-економічної інформації. Він містить  базу  законів  (не  повну),  кодекси,  конституцію,  популярні  документи, приклади  договорів,  документів  для  звернення  до  суду,  електронні  книги  та багато іншого.

8. Status-Quo

Мета  інформаційно-юридичного  порталу  –  надання  можливості  юристам, адвокатам,  нотаріусам  та  іншим  профільним  фахівцям  заявити  про  себе, допомогти  розкрити  свій  професійний  потенціал,  а  також  надання  широкого спектру  консультаційних  та  юридичних  послуг.  Однією  з  послуг  порталу  є можливість отримати безкоштовну юридичну on-line консультацію.

9. Український Юридичний Портал — Радник

Головним завданням порталу є надання якісної юридичної інформації. Цей сайт створений,  для  задоволення  потреби  в  юридичних  знаннях  конкретних  осіб,  та заради підвищення правової культури суспільства в цілому.

10. Юридичний портал

Портал містить корисну інформацію для юристів, студентів та всіх бажаючих. У відкритому  доступі  розміщені  підручники  з  юридичних  дисциплін,  закони  і кодекси України та коментарі до них, а також зразки оформлення документів.

11. Перший український форум

ЮрФорум заснований в 2005 році як соціально-правовий ресурс. ЮрФорум PROXIMA:

  • надає онлайн безкоштовну професійну допомогу по праву і фінансів
  • об’єднує провідних активну діяльність юристів, економістів, фінансистів, бізнесменів і студентів
  • надає можливість встановити зворотний зв’язок з потенційними клієнтами та партнерами

Реєстрація на “Першому українському ЮрФоруме Proxima” одноразово платна — 5 грн. Після сплати реєстраційного внеску в подальшому доступ на ЮрФорум безкоштовний. Реєстрація на сайті дозволить отримувати безкоштовні юридичні консультації, залишати повідомлення на Форумі, спілкуватися за допомогою особистих повідомлень і в групах, дивитися вкладення і бачити посилання, що опубліковані користувачами.

12. Українська Гельсінська спілка з прав людини

Українська Гельсінська спілка сприяє розвитку гуманного суспільства, що базується на повазі до людського життя, гідності та гармонійних стосунків між людиною, державою і природою через створення платформи для співпраці між членами Спілки та іншими учасниками правозахисного руху. Її діяльність, проекти, цілі та інші корисна інформація щодо її роботи та співпраці, доступна на її офіційному сайті.

Громадські правові організації

1. Асоціація адвокатів України

«Асоціація  адвокатів  України»  створена  на  засадах  професійної  належності  та об’єднує  адвокатів  для  сприяння  розвитку  та  зміцненню  інституту  адвокатури  в Україні,  підвищення  рівня  правової  допомоги,  що  надається  адвокатами, підвищення ролі та авторитету адвокатури в суспільстві та задоволення та захисту прав та законних інтересів членів Асоціації. Асоціація  утворюється  та  діє  із  всеукраїнським  статусом.  Діяльність  Асоціації поширюється на територію всієї України.

2. Асоціація правників України (АПУ)

АПУ  –  всеукраїнська  громадська  організація,  заснована  у  2002  році  з  метою об’єднання правників для створення сильної та впливової професійної спільноти, яка би стала потужним голосом правничої громади нашої країни.

3. Союз юристів України

Союз  юристів  України  –  всеукраїнська  добровільна  громадська  організація,  що об’єднує  діячів  правової  сфери  України.  Головною  метою  Союзу  є  сприяння юристам  України  в  задоволенні  і  захисті  своїх  професійних  та  соціальних інтересів,  розвитку  їх  громадської  активності,  участі  в  розробці  та  реалізації державної  правової  політики.  На  добровільній  основі  та  заради  спільної  мети  в одну  організацію  об’єдналися  судді  й  прокурори,  працівники  правоохоронних органів і органів юстиції, науковці і викладачі права, службовці органів державної влади і управління, нотаріуси, адвокати, юристи громадських організацій та інші.

4. Громадська організація «Джерела права»

Місією Громадської Організації «Джерела Права» є всебічний захист прав людини шляхом  створення  для  неї  умов  і  можливостей  у  досягненні  та  реалізації гарантованих  прав  і  свобод,  передбачених  законодавством  України  та Міжнародними законодавчими актами. Метою  Організації  є  об’єднання  громадян  в  інтересах  суспільства  для задоволення  та  захисту  своїх  законних,  соціальних,  економічних  та  інших спільних  інтересів,  та  забезпечення  розвитку  й  сприяння  забезпеченню  свободи діяльності громадян, спрямованої на реалізацію своїх прав і свобод, передбачених Конституцією і законами України.

Міністерства України

1. Міністерство аграрної політики та продовольства України

2. Міністерство внутрішніх справ України

3. Міністерство екології та природних ресурсів України

4. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

5. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України

6. Міністерство закордонних справ України

7. Міністерство інформаційної політики України

8. Міністерство культури України

9. Міністерство інфраструктури України

10. Міністерство молоді та спорту України

11. Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України

12. Міністерство оборони України

13. Міністерство освіти і науки України

14. Міністерство охорони здоров’я України

15. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

16. Міністерство соціальної політики України

17. Міністерство фінансів України

18. Міністерство юстиції України

19. Урядовий портал

Центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом

1. Антимонопольний комітет України

2. Державна фіскальна служба України

3. Державний комітет телебачення і радіомовлення України

4. Державна регуляторна служба України

5. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку України  

6. Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

7. Національне агентство України з питань державної служби

8. Національне агентство України з питань запобігання корупції

9. Фонд державного майна України

10. Служба безпеки України

Інші центральні органи та установи

1. Вища рада правосуддя

2. Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг

3. Національний банк України

4. Рахункова палата України

5. Державна казначейська служба України

Загальні бази даних

1. База даних “Зако­но­дав­ство Укра­їни”

2. Офі­ційні доку­менти Пре­зи­дента

3. Єдина база даних еле­ктрон­них адрес, номе­рів факсів (теле­фа­ксів) суб’єктів вла­дних пов­но­ва­жень 

4. Поштові інде­кси та від­ді­ле­ння пошто­вого зв’язку. Пошук пошто­вого від­прав­ле­ння

5. Система реа­лі­за­ції кон­фі­ско­ва­ного та аре­што­ва­ного майна

6. Он-лайн реє­стра­ція юри­ди­чних осіб та фізи­чних осіб-під­при­єм­ців

7. Пошук нор­ма­тивно-пра­во­вих доку­мен­тів Уряду

8. Пере­вірка доку­мента про освіту

9. Відо­мо­сті з Єди­ного дер­жав­ного реє­стру осіб, які вчи­нили кору­пційні пра­во­по­ру­ше­ння

10. Пере­лік осіб, пов‘язаних із здій­сне­н­ням теро­ри­сти­чної діяль­но­сті або сто­совно яких засто­со­вано між­на­ро­дні сан­акції 

Державні реєстри

1. Націо­наль­ний реєстр еле­ктрон­них інфор­ма­цій­них ресур­сів

2. Реєстр орга­ні­за­то­рів дер­жав­ної екс­пер­тизи у сфері техні­чного захи­сту інфор­ма­ції

3. Дер­жав­ний реєстр дру­ко­ва­них ЗМІ та інфор­ма­цій­них агентств як суб’єктів інфор­ма­цій­ної діяль­но­сті

4. Дер­жав­ний реєстр речо­вих прав на неру­хоме майно

5. Он-лайн реє­стра­ція юри­ди­чних осіб та фізи­чних осіб-під­при­єм­ців

6. Реєстр гро­мад­ських об’єднань

7. Єди­ний реєстр гро­мад­ських фор­му­вань

8. Дер­жав­ний Pеєстр пере­ві­зних доку­мен­тів суво­рого обліку

9. Реєстр адво­ка­тів, які нада­ють без­опла­тну вто­ринну пра­вову допо­могу (витяг)

10. Єди­ний реєстр нота­рі­у­сів

11. Реєстр ате­сто­ва­них судо­вих екс­пер­тів

12. Реєстр мето­дик про­ве­де­ння судо­вих екс­пер­тиз

13. Єди­ний дер­жав­ний реєстр юри­ди­чних осіб, фізи­чних осіб-під­при­єм­ців та громадських формувань

14. Єдиний державний реєстр судових рішень

15. Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів

16. Відомості з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення

Недержавні бази даних

1. Моторне (транс­портне) стра­хове бюро Укра­їни

2. Пере­вірка чин­но­сті полісу, стра­хо­вика, зеле­ної карти, стра­хо­вого агента 

3. Пере­лік стра­хо­вих ком­па­ній, що мають ліцен­зії для реа­лі­за­ції стра­хо­вих меди­чних полі­сів (для подо­ро­жей у кра­їни ЄС)

4. Реєстр адво­кат­ських об’єднань Києва

5. Реєстр ауди­тор­ських фірм та ауди­то­рів Ауди­тор­ської палати

6. Спи­сок ауди­то­рів та ауди­то­рів бан­ків

7. Сер­віс пошуку абі­ту­рі­єн­тів

8. Єдина база тва­рин з чипом

9. База даних про­ми­сло­вих під­при­ємств

10. Система еле­ктрон­ної реє­стра­ції у дитячі дошкільні заклади

11. Від­крита база декла­ра­цій чинов­ни­ків “Декла­ра­ції”

12. Вла­сники елі­тної неру­хо­мо­сті “Гарна хата”

13. Вся Укра­їна — жителі

14. Он-лайн інфор­ма­ція про рух мор­ського транс­порту з можли­ві­стю від­слід­ко­ву­вати звідки судно вийшло, з якою швид­кі­стю пере­су­ва­лось

15. Он-лайн інфор­ма­ція про вико­ну­вані рейси цивіль­них літа­ків та істо­рію пере­льо­тів окре­мого літака

16. Он-лайн інфор­ма­ція про мар­шрути гро­мад­ського транс­порту в містах

Електронні бібліотеки правової літератури

1. Pravo.biz.ua Юридична бібліотека

Сайт створений для того, щоб допомогти розібратися у світі юриспруденції. Тут ви знайдете безліч корисної для навчання та практичної для юридичної діяльності літератури, а також найбільш популярні нормативні документи.

2. Електронна бібліотека Князєва

На сайті розміщено повнотекстові книги, підручники та посібники, конспекти, допомога в навчанні, реферати.

3. Бібліотека юриста

На сайті представлені новітні та раритетні роботи українських та російських вчених-юристів, коментарі до кодексів, періодичні видания у галузі права.

4. Vuzlib.net Економіко-правова бібліотека

На сайті розміщено тексти підручників з питань права та економіки.

5. Правознавець. Електронна бібліотека юридичної літератури

На сайті розміщено підручники, монографії з теорії, історії та усіх галузей права України та зарубіжних країн.

6. Нормативні акти України в бібліотечній і суміжних галузях

Повнотекстові законодавчі акти стосовно бібліотечної справи.

Офіційні періодичні видання України

  1. Вісник Верховного Суду України
  2. Офіційний вісник України
  3. Всеукраїнська щотижнева газета “Бухгалтерия. Налоги. Бизнес”
  4. Журнал “Податкове планування”
  5. Газета “Урядовий кур’єр”
  6. Газета “Правовий тиждень”
  7. Газета «Голос України»
  8. Газета “Юридична практика”
  9. Юридичний вісник України