ЄС вимагає від Китаю звільнити журналістку, засуджену за репортажі про коронавірус


Європейський Союз закликав Китай негайно звільнити засуджену громадську журналістку та колишню юристку Чжань Чжан, яка висвітлювала початок спалаху пандемії в Ухані.

Обмеження свободи вираження поглядів, доступу до інформації, залякування та стеження за журналістами, а також затримання, судові розгляди та вироки правозахисників, адвокатів та інтелектуалів у Китаї зростають і продовжують викликати велике занепокоєння європейської спільноти.

Нагадаємо, що 28 грудня 2020 року Народний суд Шанхая засудив пані Чжань Чжан до чотирьох років позбавлення волі за «розпалювання та провокування конфліктів». До затримання пані Чжань Чжан повідомляла про пандемію коронавірусу в Ухані.

У ЄС наголосили, що під час утримання під вартою Чжан зазнавала тортур та жорстокого поводження, а стан її здоров’я значно погіршився. Там закликають надати їй необхідну медичну допомогу.

Також ЄС закликає звільнити й інших затриманих та засуджених правозахисників, а також усі, хто займався звітуванням в інтересах суспільства.

Джерело: eeas.europa.eu, AFP, babel.ua

Фото: Pexels