Янукович поки не подав в ОАСК позов про оскарження свого самоусунення


Позбавлений звання президента України Віктор Янукович подав до Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) позов до Верховної Ради, яка 22 лютого 2014 року усунула його з посади президента.

«Четвертий президент має намір оскаржити законність ухвалення парламентом постанови про його нібито самоусунення з посади глави держави», — повідомив речник його сина Олександра Юрій Кірасір.

 

Після появи цієї інформації представниця Верховної Ради в Конституційному суді Ольга Совгиря повідомила, що жодних позовів від Януковича ані до ОАСК, ані до Конституційного суду не надходило.

«За наявними офіційними відомостями такий позов наразі не надходив до суду», — повідомила вона.

Крім того, парламентарка вказала на те, що законність рішень Верховної Ради може оскаржуватися тільки у Верховній Раді, а відповідність їх конституції – Конституційний суд. За її даними, до КСУ також жодних конституційних подань із цього питання не надходило.

Також Кодекс адміністративного судочинства забороняє заходи для забезпечення позову в справах про оскарження актів парламенту.

«Кодексом передбачено 6-місячний строк на оскарження такої постанови до суду з дня її ухвалення, а відтак відкриття провадження за цим позовом із таким екстраординарно значним пропуском строку на його подання до суду було б грубим порушенням закону», — додала Совгиря.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила постанову «Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України» 22 лютого 2014 року. Ухвалення цього документа збіглося в часі з втечею Януковича з України.

Джерело: zaxid.net