Які закони може порушувати королева Великої Британії?
Королева Великої Британії Елизавета ІІ користуєтеся багатьом привілеями і може ігнорувати деякі закони, які зобов’язані дотримуватися всі громадяни Королівства, а також порушувати різні усталені норми.
Використання прізвища
У минулому у членів королівської сім’ї зовсім не було прізвища, вони користувалися тільки особистими іменами та іменами династій, до яких належали. Так тривало до 1917 року, поки дідусь Єлизавети II, король Георг V, не зробив прізвище Віндзор офіційним для всієї британської королівської сім’ї. Але і зараз королева і її найближчі родичі не користуються своїм прізвищем — воно їм просто не потрібно.
Наявність паспорта
Паспорт королеві Великобританії потрібен не більше, ніж прізвище. Відсутність «найголовнішого документа» не заважає королеві здійснювати бюрократичні формальності і вільно пересуватися по всьому світу. Основних напрямів у правлячого монарха просто не може бути, тому що неможливо видати паспорт самому собі, адже в Великобританії він випускається від імені Її Величності. А для перетину кордону Єлизаветі II достатньо пред’явити будь-яку купюру, на якій видрукуваний її портрет.
Права на керування автомобілем
Ще один документ, без якого королева може чудово обійтися, — це водійські права. Єлизаветі II не забороняється водити автомобіль без всяких документів, але права все-таки у неї є — були навіть знайдені їх фото. Вони були видані майбутній королеві, а тоді принцесі Єлизаветі, в 1945 році, коли вона служила механіком і водієм швидкої допомоги в Жіночому допоміжному територіальному корпусі.
Дотримання швидкісного режиму
Королева може дозволити собі перевищувати швидкість, але навряд чи вона стане проявляти нерозсудливість в такому поважному віці, незважаючи на свою любов до автомобілів. Єлизавету II все ще можна побачити за кермом, але тільки в межах її володінь. До речі, її донька принцеса Анна теж любить швидку їзду, за що їй навіть довелося заплатити 400 фунтів штрафу в 2001 році.
Сплата податків
Королева не зобов’язана платити податки, але тим не менше з 1992 року вона добровільно платить податок на майно, хоча і по мінімальній ставці. А ось батько Єлизавети II, Георг VI, навпаки, виступав за те, щоб монархи були повністю звільнені від сплати будь-яких податків.
Обов’язок відповідати перед судом
Королева Великобританії непідсудна, на неї не можна завести кримінальну справу, запросити до суду в якості свідка і вже тим більше відправити до в’язниці. Вважається, що «монарх не здатний на погані думки і вчинки», що в теорії дає королеві можливість безкарно робити що завгодно. Втім, уявити таке в наші дні практично неможливо.
Заборона на вживання лебедів в їжу
Формально королеві належать всі дикі лебеді в країні і всі дельфіни в британських водах. Полювати на ці прекрасні створіння і вживати їх у їжу законодавчо заборонено, але якби Єлизаветі II захотілося покуштувати фаршированого лебедя, то вона цілком могла б це зробити. На щастя для птахів і захисників дикої природи, лебеді не входять до королівського раціону.
Закон про свободу інформації
Закон про свободу інформації Великобританії свідчить, що громадяни мають право запитувати інформацію у органів державної влади, а ті зобов’язані надавати цю інформацію при її наявності. Але це положення не відноситься до королеви і її сім’ї — всі їхні справи мають приватний характер.
Джерело: Бджола