Які є можливості додаткової освіти для практикуючого юриста?
Ми вчимося все життя, не рахуючи десятка років, проведених у школі.— Габріель Лаубе
Навчання, поглиблення своїх знань, закріплення їх за допомогою досвіду, не закінчуються в школі чи в університеті. Особливо для юриста, важливо тримати руку на пульсі змін, що відбуваються в законодавстві, політичній та соціальній сфері та й загалом бути ерудованою людиною. Хоча це радше стосується кожного, незалежно від професії.
Освіта юриста продовжується і після закінчення вузу, проте вона вимагає значних затрат часу, а тому перш, ніж обрати ту чи іншу можливість (серед наведених нижче чи відомих вам), варто зрозуміти справжню мету такого вибору.
Так звана післядипломна освіта юриста направлена на поглиблення знань і навичок в галузі практичної діяльності, причому як правових, так і інших, пов’язаних з розвитком необхідних для його роботи, якостей. Це не лише знання законодавства, а й розвинуте логічне мислення, хороша пам’ять, вміння чітко висловлювати свої думки як усно, так і письмово тощо.
Ось кілька можливих варіантів для додаткового навчання:
1. Правові семінари і курси підвищення кваліфікації
На цих заходах авторитетні юристи та представники судової влади детально роз’яснюють нюанси різних актуальних правових питань. Відвідувати семінари і курси слід не рідше ніж один раз на рік, а також при істотних змінах в законодавстві.
2. Практичні конференції / форуми
Відмінність від семінарів в тому, що з доповідями виступають колеги-юристи з тієї ж сфери, мета яких — не навчити, а поділитися практикою, проблемами і рішеннями, обговорити їх у форматі живого спілкування. Вони можуть бути як українськими, так і міжнародними, останні ж дозволяють почерпнути досвід іноземних компаній та колег для більш широкого погляду на локальні проблеми.
3. Підписка на зміни в законодавстві
Наше законодавство змінюється часто, навіть занадто. Щоб стежити за прийняттям нових законів і законопроектів, але не витрачати на це занадто багато часу, достатньо «підписатися» на сайтах довідково-правових систем на зміни в областях, які для вас цікаві та актуальні.
4. Читання правових журналів, сайтів, форумів і іншої юридичної літератури
Слідкувати за усіма новинами на офіційних сайтах органів влади надто складно через динамічний потік інформації, тому пропонуємо обрати для себе перевірені новинні джерела, які роблять огляди найбільш важливих подій, публікують цікаві матеріали зі сфери юриспруденції, блоги, інтерв’ю тощо.
Знайти такі ви можете в нашій добірці 100+ корисних посилань для юристів.
5. Членство в правових асоціаціях
В Україні існує цілий ряд офіційних і неофіційних спільнот юристів. Для своїх учасників спільноти пропонують різні обговорення, зустрічі, проекти, які можуть бути корисні для кар’єрного і професійного росту юриста.
За матеріалами: Moeobrazovanie