Які адвокати найчастіше дратують клієнтів: проведено дослідження


В Австралії проаналізували скарги, що надходять на практикуючих юристів. З’ясувалося, що найчастіше клієнти залишаються незадоволеними роботою адвокатів-чоловіків у віці старше 55 років.

Як повідомляє газета The Guardian, комплексне дослідження було проведено на замовлення Ради з правових послуг штату Вікторія (LSBC), незалежного юридичного регулятора. Уповноважений орган надав професору Мельбурнського університету Марі Бісмарк і її команді доступ до масиву з майже 16 000 дисциплінарних скарг, поданих на місцевих адвокатів в 2005-2015 роках. Авторами більшості з них (91%) виявилися клієнти і представники громадськості, 7% надійшло від колег, 2%, що залишилися, ініціював LSBC.

В рамках дослідження команда професора також проаналізувала профайли 20 000 юристів, які отримали ліцензію в штаті Вікторія в той же десятирічний період. З контрольної групи були виключені юристи молодші 26 років, які працюють, як правило, під керівництвом колег. У звіт теж не потрапили юристи старші 65 років у зв’язку з тим, що вони практикують скорочений робочий день, а це знижує ймовірність отримання нарікання.

З’ясувалося, що більше двох третин (69%) масиву скарг було адресовано чоловікам, хоча в місцевому юридичному співтоваристві вони представлені нарівні з жінками. При цьому дослідники встановили, що адвокати в віці 56-65 років мають в 1,56 рази більше шансів на отримання нарікань в порівнянні з колегами у віці 26-35 років. Виявлено три основні причини для невдоволення з боку клієнтів: вартість юридичних послуг (36%), компетентність і старанність (22%), питання, пов’язані з професійною етикою (21%). Більше половини всіх скарг стосувалися трьох напрямків: сім’ї (24%), нерухомості (19%), а також заповітів та спадщини (13%). Також з’ясувалося, що на адвокатів, які працюють в сільській місцевості, скаржаться набагато частіше (на 27%), ніж на їх міських колег.

Професор Бісмарк раніше проводила аналогічне дослідження за скаргами на лікарів і також виявила, що найбільшу кількість нарікань отримують «літні чоловіки-практики». Посилаючись на висновки меддослідження, вона пов’язує це, зокрема, з тим, що «жінки частіше консультуються, виявляють співчуття і активно реагують на проблеми».

Джерело: Legal.Report

Фото: Max Pixel