Як встановити особисті та кар’єрні цілі для юриста: керівництво до дії
Це керівництво для практикуючих адвокатів та власників невеликих юридичних фірм, яке допоможе встановлювати, досягати та оцінювати професійні та особисті цілі протягом усієї юридичної кар’єри.
Найбільш успішними юристами є ті, які встановлюють цілі та наполегливо працюють над їх досягненням. Ми не говоримо зараз про такі цілі адвоката, як «поступити на юридичний факультет» або «отримати право займатись адвокатською діяльністю». Це тільки кроки, які ви здійснюєте, щоб досягти своїх великих життєвих цілей.
Якщо ви ніколи не ставите цілі, то як ви дізнаєтеся, чого ви дійсно хочете? Якщо ви йдете по життю з розпливчастими поняттями «успіх» і «досягнення», ви, можливо, ніколи не дізнаєтесь, що те, що інші розуміють як «щастя», «безпека» і «задоволення», зовсім не відповідає тому, що ви розумієте під цими поняттями.
Ставлячи собі питання про те, чого ми дійсно хочемо, і постійно переглядаючи наші цілі у сфері юриспруденції, ми отримуємо користь від самоаналізу і саморефлексії. Ми можемо зрозуміти, чого ми дійсно хочемо в житті — і тоді ми можемо піти і зробити це.
Щоб домогтися успіху, вам необхідно встановити значущі цілі на основі вашого «чому». Ви повинні знати, куди ви хочете, щоб ваша юридична освіта і робота в області юриспруденції привела вас. Вам потрібно мати напрямок. І все починається з вашого «чому».
Навіщо адвокатам потрібна ясність в особистих цілях
Постановка цілей — це перший крок до перетворення невидимого в видиме, — Тоні Роббінс
Перший крок в закладанні основи для успішного розвитку особистості — це прояснити розпливчасті ідеї, які у вас в голові. З ясністю приходить:
- Довгострокове бачення. Ваше бачення — це кінцева мета, те, що спонукає вас робити те, що ви робите. Цілі допомагають вам втілити в життя своє бачення, дозволяючи створювати невеликі віхи, щоб доставити вас туди.
- Короткострокова мотивація. Вихор подій у повсякденному житті часто стирає бачення. З детальними цілями ви отримуєте потужний імпульс після кожного виконаного завдання, зберігаючи мотивацію з дня у день.
- Самоконтроль і дисципліна. Бути адвокатом і мати власну юридичну фірму вимагає самоконтролю і дисципліни для досягнення успіху. Досягнення ваших цілей сприяє формуванню характеру, навчаючи вас важливості росту, особливо в ті дні, які здаються особливо виснажливими.
- Кращі й швидші результати. Дослідження показують, що власники бізнесу можуть витрачати до 21,8 годин на тиждень, займаючись тим, що не має важливого результату для їх бізнесу.
Коли у вас є чітко визначені цілі, ваша продуктивність збільшується, і ви економите дорогоцінний час.
Щоб знайти цю ясність і скористатися цими перевагами, вам потрібно заглибитися в свої цілі, і це глибоке копання має розпочатися задовго до того, як ви почнете практикувати. Ви повинні почати з постановки цілей до і під час отримання юридичної освіти.
Постановка кар’єрних і особистих цілей починається на юридичному факультеті
Перш ніж отримати юридичну освіту і здати іспит на звання адвоката, ви повинні встановити цілі на майбутнє. Якщо ви не знаєте, як рухатися далі, спочатку визначте і зрозумійте своє «чому». Почніть ставити собі такі питання, як:
- Чому ви хочете навчатись на юридичному факультеті?
- Який вплив ви хочете, щоб ваша робота мала на світ?
- Який вид юридичної роботи робить можливим такий вплив?
- Які юридичні фірми наймають людей у такій сфері?
- Які юридичні університети вам найкраще підійдуть?
Отримавши відповіді на ці запитання, ви зможете продовжити навчання в бажаному вами виші. Після того, як ви туди поступили, негайно почніть розвивати ваші цілі. Визначте, що вам потрібно зробити протягом наступних кількох років, щоб наблизитися до досягнення мети. Поставте такі питання, як:
- Які факультативи вам потрібно пройти?
- Які стажування або юридичні клініки ви можете відвідати?
- Де вам потрібно працювати влітку?
- З якими професорами ви повинні будувати відносини?
- Які мережеві події ви можете відвідати, щоб проникнути в юридичну спільноту?
- В які організації слід вступити, щоб зустріти людей в тій області, в яку ви хочете потрапити?
Визначившись з тим, як ви хочете рухатися вперед, переконайтеся, що ви оточили себе мережею підтримки. Завжди стежте за тим, щоб ваше коло спілкування підштовхувало вас до досягнення цілей у сфері юриспруденції, які ви перед собою поставили.
Цілі, які потрібно встановити на початку юридичної кар’єри
Коли ви створюєте свою юридичну фірму або стаєте частиною чиєїсь команди, ви повинні точно знати, що ви хочете отримати від своєї фірми.
- Яку роботу ви хочете виконувати?
- З якими людьми ви хочете працювати?
- Скільки годин ви хочете працювати щотижня?
- Скільки днів відпустки ви хочете мати?
- Скільки грошей ви хочете заробити?
Незважаючи на те, вірите ви в баланс між роботою та особистим життям чи ні, вкрай важливо вирішити, що для вас найбільш важливо у всіх сферах вашого життя — на роботі, в особистому житті, в родині, в друзях і в суспільстві. Визначте, яким ви хочете, щоб ваше життя було, а потім поставте цілі, щоб забезпечити свої наміри.
З поставленими цілями чесно оцініть, чи може ваша фірма просунути вас вперед.
- Наскільки близька ваша фірма до досягнення цих цілей в даний час?
- Наскільки ви впевнені, що ваша фірма зможе досягти цих цілей в найближчі 5, 10 або 15 років?
Якщо ваша фірма не в змозі допомогти вам втілити в життя те, що ви хочете отримати у житті та кар’єрі, то прийшов час переосмислити вашу поточну ситуацію. Визначте, які кроки необхідні для того, щоб отримати роботу, яка краще підходить для вас.
Якщо ви вважаєте, що ваша фірма може привести вас туди, куди ви хочете, то прийшов час приступити до роботи, записавши цілі на найближчі кілька років, а потім розбивши їх на практичні кроки.
Як юристу встановити кар’єрні та особисті цілі на 5, 10 і 15 років
Існує певний процес, якому ви повинні слідувати при постановці цілей на найближче і далеке майбутнє.
- Визначте їх. Як ми вже говорили, важливо, щоб ви визначили свої цілі, оскільки вони пов’язані з вашим баченням роботи і особистого життя.
- Запишіть їх. Відповідно до одного з досліджень постановки цілей, люди, які записують їх, на 33% більш успішні, ніж ті, хто просто створює план у своїй голові. Успішні люди створюють ясність, будучи конкретними, викладаючи все, що їм потрібно для досягнення, крок за кроком, щоб досягти своїх цілей.
- Розкажіть кому-небудь. Відповідальність перед самим собою має першорядне значення, але людська природа робить так, щоб ми були більш схильні до досягнення наших цілей, якщо про них знає хтось, крім нас.
- Залишайтеся відданими. Завжди тримайте свій список цілей перед собою. Робіть ваші власні цілі такими ж важливими, як і цілі ваших клієнтів. Створіть план дій і заплануйте час в календарі, щоб працювати над ними.
- Святкуйте перемоги. Незалежно від того, наскільки велика або мала ваша мета або крок до її досягнення, святкуйте кожну перемогу на цьому шляху. Святкування прогресу викликає ефект снігової кулі, допомагаючи вам залишатися позитивним у ваших зусиллях і досягти ще більшого.
- Оцінюйте. Створіть систему, яка дозволить вам оцінювати свої цілі та прогрес, який ви робите до них, щоквартально і щорічно. Це дозволить вам змінювати ваш план дій і оновлювати ваші цілі в міру необхідності.
При постановці цілей будьте S.M.A.R.T.
SMART означає «конкретні, вимірні, досяжні, актуальні і своєчасні». За словами Брайана Трейсі, відомого міжнародного автора і доповідача, цілі SMART «здатні усунути всі недоліки, щоб надати вам набір цілей, які принесуть максимально можливу вигоду». Ось як можна інтерпретувати кожну буква у будь-якій поставленій меті:
- Конкретні. Цілі, які ви створюєте, повинні бути якомога більш конкретними. Подумайте, чого ви хочете досягти, чому це важливо, які ресурси вам потрібні, і які перепони ви можете зустріти, коли будете їх переслідувати.
- Вимірні. Ви захочете мати можливість відстежувати прогрес, який ви робите в ваших цілях. Метрики дозволяють розбити великі цілі на більш дрібні завдання і встановити віхи. Вони також допоможуть вам оцінити ваші зусилля.
- Досяжні. Ставте цілі, яких ви можете досягти. Зробіть їх складними, вартими того, щоб їх добиватись. Однак не встановлюйте настільки високого рівня, щоб відчувати себе безпорадним або нездатним виконати їх.
- Актуальні. Виберіть цілі, які пов’язані з вашим баченням і загальними планами кар’єри та особистого життя. Не ставайте жертвою примх інших або примх часу. Дотримуйтесь того, що змушує вас відчувати себе щасливим та підходить вашій особистості.
- Своєчасні. Мета не є метою, якщо вона не обмежена в часі. Встановіть крайній термін для кожної цілі, яку ви поставили перед собою.
Додайте всі рівні розвитку юриста у ваші цілі
Першою ціллю, яку визначає більшість адвокатів, є фінансова, часто прив’язуючи дохід юридичної фірми або річну зарплату. Фінансові цілі важливі, але вони тільки ламають верхівку айсберга, коли мова йде про постановку цілей для вашої юридичної фірми. Також розгляньте можливість визначення цілей, що стосуються досвіду клієнта, його задоволеності, використання технологій, маркетингових зусиль, організаційного розвитку та впливу на спільноту.
Крім того, подумайте про додаткові навички, які ви хочете освоїти. Визначте, чи хочете ви виступати на конференціях та форумах, а не просто відвідувати їх. Ви можете вступити в асоціацію адвокатів або зайнятися справами pro bono. Що б це не було, якщо ви не вкажете щось конкретне і не запишете, ви не будете над цим працювати.
Те ж саме стосується особистих цілей, які часто ігноруються більшістю юристів. Але особистий розвиток юристів так само важливий, якщо не більше, ніж цілі професійного розвитку. Ваші особисті цілі допоможуть вам утриматися на ногах і нададуть кошти для досягнення більшого балансу або гармонії у вашому житті. Розгляньте цілі щодо здоров’я та хобі, наприклад.
Створення відповідальності і налагодження зв’язків з іншими юристами
Коли ви свідомо вирішуєте досягти мети, у вас є тільки 25% шансів на успіх. Але, згідно американській Асоціація з розвитку талантів (Association for Talent Development), ваші шанси на успіх в досягненні цілей зростають на 65%, коли ви розповідаєте комусь ще про свої наміри у досягненні поставлених цілей. Більш того, ваші шанси збільшуються на 95%, коли ви плануєте з кимось постійні обговорення вашого прогресу.
Щоб допомогти вам у досягненні ваших цілей і досягненні успіху, до якого ви прийшли, важливо знайти когось, до кого ви можете звернутися за зовнішньою підзвітністю. Серед можливих варіантів:
- Знайти наставника
- Отримати партнера по підзвітності
- Приєднатися до натхненників
- Знайти спільноту однодумців
Знайти наставника
Пошук відповідного наставника вимагає часу і зусиль. Потрібно, щоб ви дивилися за межі своєї зони комфорту і розглядали безліч варіантів.
Адвокати з відмінною репутацією іноді не такі вже й хороші. А деякі з кращих юристів не дуже добре відомі. Ви повинні запитати багато людей, перш ніж вибрати наставника і отримати єдину думку щодо цієї людини, — каже адвокат і колишній професор права Алан Дершовіц.
Щоб знайти наставника, який найкраще вам підходить, враховуйте не тільки область та тривалість його практики. Зверніть увагу на особистість, навички, залученість поза офісом і навіть баланс між роботою та особистим життям. Ви проведете деякий час з цією людиною; важливо також взяти до уваги її особистість та цінності.
Отримати партнера по підзвітності
Замість того, щоб шукати наставника, який допоможе розвинути вашу кар’єру, ви могли б звернутися до ваших колег і знайти партнера по підзвітності. Ви двоє будете підтримувати розвиток і невдачі один одного, заохочуючи просуватися вперед навіть у важкі часи.
Неймовірно важливо, щоб обраним вами партнером по підзвітності був той, хто не боїться ставити складні запитання та бути наполегливим. Ваша мета тут — рости; той, хто поплескає вас по спині і скаже: «все в порядку», коли ви зіткнетеся з труднощами, не підійде вам.
Приєднатися до натхненників
Якщо індивідуальна увага — це не те, що ви шукаєте, або якщо ви віддаєте перевагу тому, щоб вбирати колективну мудрість небагатьох, подумайте про приєднання до групи натхненників. Це може бути невелика мережа адвокатів, до яких ви можете звернутися за підзвітністю і підтримкою бізнесу. Така група підтримує задану структуру, яка гарантує, що ви навмисно виділяєте час для свого юридичного бізнесу на вирішення проблем і створення можливостей.
При пошуку натхненників, зверніть увагу на людей, які будуть віддані групі, з’являтимуться на призначених зустрічах та кому ви можете довіряти. При цьому посади зовсім не мають значення; важливими є якість і значимість людей.
Знайти спільноту однодумців
Подумайте про те, щоб приєднатися до групи однодумців в мережі і поговорити про те, через що ви проходите. Ваше коло однодумців може запропонувати вам необхідну підтримку, одночасно виступаючи в якості контактної точки підзвітності.
Підсумок
Створення власної юридичної фірми — це каталізатор для реалізації вашого бачення. Хоча фінансові цілі та бачення розвитку юридичної фірми важливі для вашого бізнесу, самі по собі вони не забезпечують достатню мотивацію. Ви повинні знати своє «чому». Зіставте свої кар’єрні цілі і загальне бачення своєї фірми з вашими цілями, а потім поставте перед собою SMART цілі, які допоможуть вам в цьому.
Крім того, пам’ятайте, що постановка цілей ніколи не буває річчю, яку ви виконуєте раз і назавжди. Ви повинні працювати над цим, регулярно переглядаючи свої цілі, щоб оцінити, де ви знаходитеся, звідки ви прийшли, і чи прагнете ви все ще до того, що мали намір отримати в минулому. Якщо вам потрібна допомога в постановці цілей, вирішенні проблем та відзначенні успіхів, зверніться до таких же юристів, як і ви.
Джерело: Lawyerist
Фото: Max Pixel