Як вдалося виключити росію зі складу ELSA: коментар делегатів від України
9 квітня під час пленарного засідання ELSA національну групу російської федерації виключили зі складу організації.
Делегатами від ELSA Ukraine на International Council Meeting of ELSA були Віра Петровська та Софія Каляндрук.
Ми їх розпитали, як вдалося домогтися виключення росії, як відбувався цей процес та що це означає для спільноти?
“3 квітня у місті Козенца (Італія) розпочався 81 Міжнародний конгрес ELSA. Протягом тижня піднімались важливі питання щодо розвитку Мережі, та одним з них стало виключення ELSA Russia з Європейської асоціації студентів права.
Як було видно з неймовірної кількості постів у соціальних мережах, перший день Конгресу для нашої делегації не вдався, але хочу пояснити, що в перший день голосували тільки за включення нашої пропозиції про виключення в порядок денний, а не про саму ліквідацію, як багато хто зміг вказати, що дещо зіпсувало репутацію нашої Організації та її представників в цілому.
Ми, як Національне правління ELSA Ukraine, дуже вдячні за пости підтримки, але деякий їх контекст не правильно трактується, так як зазначали саме ELSA в постах, хоча вони не голосують на Конгресі, а голосують держави.
Наша делегація вела активну роботу із переконання інших національних груп, а також говорила із головуючим Конгресу, аби дійти згоди і провести нашу пропозицію про виключення до обговорення і голосування.
9 квітня було винесено рішення, голосували країни й маємо результат, на який ми працювали цілий тиждень. Ми очікували на результат біля 15 хвилин і тремтіли в очікуванні. Коли почули його, ми почали плакати, адже наша робота була зроблена і ми отримали результат на який працювали.
Хочу додати, що незабаром буде доступна база з юридичною допомогою в країнах де діє ELSA на англійській та українській мовах! За цю пропозицію ми вдячні ELSA Belgium, ELSA The Netherlands та ELSA Germany!
Виключення ELSA Russia для нашої Мережі означає підтвердження нашої філософії, нашого бачення справедливого світу, де шанується людська гідність і культурне розмаїття”, — коментує Віра Петровська.