Як розпочати кар’єру в юриспруденції: практичні поради студентам-правникам


У кожного студента-юриста рано чи пізно виникає стурбованість через пошук місця роботи. При цьому більшість з них усвідомлює, що знайти його без досвіду роботи не так просто.

Разом з тим, чимало з них ставлять в пріоритеті заробітну плату та інші матеріальні бонуси, престиж фірми, і зовсім не дивно в таких випадках, що вони зазнають фіаско у своїх пошуках. Ми зібрати кілька порад для тих, хто бажає ввійти в професію юриста та стати справжнім спеціалістом.

  1. Експериментуйте, щоб знайти те, що вам найбільше подобається

Краще бути спеціалістом в одній вузькій галузі, ніж посереднім юристом в багатьох областях. Але щоб знайти саме ту спеціалізацію, яка вам підійде, потрібно спробувати кілька. Не бійтесь часто міняти місце роботи на початку своїх пошуків. По-перше, це допоможе вам тримати себе в тонусі, адже зміни — це вихід із зони комфорту, розвиток, по-друге, саме так ви дізнаєтесь переваги і недоліки роботи в тій чи іншій галузі юриспруденції, зрозумієте, яке місце роботи вам більше до душі: велика юридична фірма чи адвокатське бюро, а можливо, суд, державні органи чи органи місцевого самоврядування.

Починайте пошук роботи вже під час свого навчання в університеті, на четвертому-п’ятому курсі, адже професійний образ мислення виробляється постійною практикою. Заодно стане зрозуміліше і цікавіше те, що розповідають в інституті.

  1. Не бійтесь рутинних завдань

Чи не нехтуйте будь-якою роботою. Навіть найбільш рутинними та простими, як вам здається, завданнями, як от: подати клопотання до суду, відсканувати документи, зателефонувати помічникові судді тощо. Так, це рутина, зовсім не те, що ви бачили в “Форс-мажорах”. З іншого боку, не засвоївши ці базові процеси зсередини, вам буде дуже складно вирішувати більш серйозні завдання.

При цьому, навіть якщо вам здається, що ви здатні на більше і вам довіряють надто прості завдання, навчіться бути відповідальними, брати на себе складні завдання, бути ініціативними. Ну і, звісно, багато працювати. Це правило, не терпить жодних сумнівів та заперечень.

  1. Звузьте пошуки роботодавців

Ось коли ви вже визначились з тим, яка сфера вам найбільш близька, почніть шукати роботодавця, який працює саме з такими справами. Головне — зверніть увагу на завдання, колектив і керівника, з якими ви будете працювати. Не потрібно зосереджуватись саме на розмірі компанії чи винагороді. На початковому етапі кар’єри, важливо розуміти, чому ви зможете навчитися, чи готовий роботодавець давати вам необхідні знання та навички і просувати вас вперед у кар’єрному та професійному плані.

  1. Не женіться за високою зарплатою

Не потрібно ставити зарплатню, як пріоритет у виборі місця роботи. Адже спершу вам потрібно дбати про те, щоб набути потрібного досвіду та навичок, а зі зростанням вашого професіоналізму, буде збільшуватись і розмір винагороди. Чимало компаній пропонують безкоштовне стажування. Чи погоджуватись на нього, вирішувати вам. Але в таких випадках, радимо вам зважати на престиж компанії та умови, при яких ви можете залишитись працювати у ній.

  1. Не переставайте вчитись і вдосконалюватись

Те, що доведеться багато працювати, зрозуміло кожному, проте про всяк випадок, ще раз зробимо на цьому акцент. Втім, переконані, що якщо ви справді оберете спеціальність, яка вам цікава, то понаднормова робота не видаватиметься вам чимось надзвичайним. І знову ж таки, не бійтесь змінювати компанії. Якщо ви бачите, що в цій організації вам більше немає чому навчитись, то піднімайте планку, виходьте із зони комфорту і розвивайтесь постійно.