Як правильно відповідати на основні запитання співбесіди


Співбесіда чимось нагадує перше побачення з дівчиною: ви ще не знаєте один одного, людина навпроти оцінює вас як особистість, дивиться на ваші манери, жести, і ви не впевнені, чи побачитеся ви коли-небудь знову. Це резонно, враховуючи, що ваші професійні якості на співбесіді визначити в повному обсязі неможливо, а характер, життєві цілі та цінності можуть говорити про вас не менше, ніж зазначений в резюме послужний список.

У інтерв’юерів є ряд традиційних питань, завдяки яким вони оцінюють особистісні якості співрозмовника і його ставлення до роботи. Як же відповідати на ці запитання правильно, щоб повторний дзвінок все ж відбувся?

Назвіть роботу вашої мрії

На перший погляд, це питання може здатися безневинним, але насправді більшість рекрутерів з його допомогою визначають, чи є у вас кар’єрні амбіції і намічений шлях їх досягнення. Якщо та вакансія, на яку ви проходите відбір, не є для вас роботою мрії, то обманювати не потрібно.

По-перше, тому що обманювати — це в принципі погано, особливо на співбесідах.

По-друге, у роботодавця складеться думка, що вам просто дуже потрібна робота, а професійних прагнень ви не маєте. Тому краще заздалегідь підготувати відповідь на це питання і бути чесним. Якщо робота вашої мрії пов’язана з діяльністю компанії, в яку ви влаштовуєтесь, то для інтерв’юера це буде підтвердженням ваших майбутніх старань заради кар’єрного росту.

Розкажіть про ваші професійні успіхи та невдачі

Це дуже важливе питання для роботодавця, оскільки воно дозволяє оцінити не тільки ваші професійні якості, а й ступінь відвертості. Для початку рекрутеру цікаво дізнатися, як ви розповідаєте про власні досягнення і провали на роботі, щоб почути ваш критичний погляд на свою роботу. Таким чином ви покажете не тільки рівень своєї компетенції, а й здатність визнавати власні помилки, а головне, уміння виправляти їх в майбутньому. Тому безглуздо говорити тільки про сильні сторони своєї кар’єри, замовчуючи про невдачі. Для роботодавця важливо почути, які уроки ви можете виносити з власних помилок і як здатні вирішувати проблеми.

Ким ви себе бачите через 5 років?

Це питання також досить часто задається на співбесідах і приблизно з тією ж метою, що і питання про роботу мрії. В даному випадку інтерв’юер хоче дізнатися про ваші професійні цілі і наскільки вони масштабні. Важливо навіть не те, в якому ступені ваші плани співвідносяться з діяльністю компанії, в яку ви влаштовуєтесь.

Набагато важливіше, що, формулюючи великі кар’єрні плани, ви демонструєте свою мотивацію і готовність до наполегливої ​​роботи заради їх досягнення. Якщо ці цілі можуть бути реалізовані в рамках цієї організації, то це буде для вас додатковим плюсом.

Чому ви шукаєте нову роботу?

Якщо ви не новоспечений випускник навчального закладу, який влаштовується на свою першу роботу, то є величезна ймовірність, що вам поставлять це питання на співбесіді. По суті рекрутер, запитуючи про причини пошуку нової роботи, більшою мірою цікавиться, чому ви пішли зі старою. І у цього питання є дуже важливий для самого роботодавця підтекст. Йому важливо почути, що ви говорите про своє минуле місце роботи.

Якщо ви почнете видавати гнівну тираду, то це накладе на вас негативний відтінок. Це може означати, що ви конфліктна людина і не командний гравець. Тому, незважаючи на реальні причини вашого звільнення, постарайтеся опустити будь-яку негативну оцінку попередньої роботи і зробіть свою відповідь більш практичною: «Там я не бачив для себе ніяких професійних перспектив», «Маленька зарплата», «Мені потрібно що-небудь більш відповідне моїм кар’єрним цілям».

Головне, тримайтесь подалі від особистих оцінок і не показуйте своєму, можливо, майбутньому роботодавцю, що готові обговорювати недоліки попереднього.

Чи є ще щось, що б ви хотіли розповісти про себе?

За визнанням одного досвідченого HR-фахівця, 75% кандидатів спотикаються на цьому питанні. Насправді можна сприймати дане питання як вдалий шанс розповісти про себе те, про що забули написати в резюме або про що не запитав вас рекрутер. Простіше кажучи, роботодавцю сподобається почути від вас обгрунтовану і чітку відповідь, чому ви гідні цієї посади і яку користь готові принести на новому місці. Це той рідкісний випадок при влаштуванні на роботу, коли ви можете бути найменш скромним, оскільки рекрутер в якомусь сенсі сам вас про це просить.

Джерело: BroDude