Вигідна угода: 5 неймовірних речей, які були куплені за 1 долар
Як багато ви можете собі дозволити купити всього за один долар? З урахуванням курсу — два кілограми картоплі чи дві хлібини. А як щодо будинку в Італії? Або цілого футбольного клубу? Так, є щасливчики, які придбали все вищеперелічене всього за один долар (або один фунт, або один євро). Хоча, можливо, не такі вже вони й щасливчики. Але не будемо забігати вперед і розповімо про все по порядку.
1. Історичний будинок в Сицилії
Не дарма ж саме цей острів є батьківщиною автора відомої фрази «Я зроблю йому пропозицію, від якого він не зможе відмовитися». А ви відмовилися б від історичного будинку біля підніжжя вулкана Етна всього за 1 євро? Справа в тому, що місцеві чиновники сицилійської комуни Ганджі вирішили продати 20 історичних будинків, що знаходилися на її території. І так, ціна за кожен вказувалася розміром в один євро. Ми розуміємо, про що ви думаєте: «Десь є підступ». Ну звичайно є! Кожен, хто купив цей будинок, мав взяти на себе зобов’язання по реставрації будинку на 25 000 доларів. Дорого? А що ви хотіли? «Нічого особистого — це бізнес».
2. Футбольний клуб «Челсі»
«Челсі» — це не просто знаменита англійська команда. Це справжній футбольний гігант, який виграв за свою історію безліч кубків і стоїть в одному ряду з такими клубами, як «Манчестер Юнайтед» і «Ліверпуль». Але в 1982 році команда відчувала серйозні фінансові труднощі, накопичивши борги на суму 1,5 млн фунтів стерлінгів. Тут і з’явився заповзятливий Кен Бейтс, який купив клуб за символічний один фунт і згодом повернув йому титул однієї з кращих футбольних команд Англії. Борги клубу його новому власнику, звичайно ж, довелося покривати за свій рахунок. Але фінал історії став для Бейтса більш, ніж вдалим. У 2003 році він продав «Челсі» Роману Абрамовичу за 140 млн фунтів, що стало найдорожчим продажем футбольного клубу в історії Англії.
3. Сценарій «Термінатора»
Абсолютно очевидно, що Джеймсу Кемерону, який подарував світу касові хіти «Титанік» і «Аватар», зараз грошей не позичати. Але більше 30-ти років назад він був ще нікому не відомий автор, який прийшов до продюсера Гейл Енн Херда зі сценарієм першого «Термінатора». Далекоглядний Херд запропонував Камерону прийнятну ціну за його роботу. Але сценарист відмовився від пропозиції продюсера і зробив зустрічну. Він був готовий продати свій сценарій, але тільки з тією умовою, що сам виступить у ролі режисера і отримає повну творчу незалежність при постановці картини. Чим все закінчилося, ви знаєте. Фільм пройшов в прокаті з величезним успіхом, зібравши близько 80 млн доларів при бюджеті в 6,5 млн. Сама картина стала не тільки класикою кінофантастики, але і революційним проривом в області візуальних ефектів. Втім, надалі Кемерон дивував громадськість ще не раз. А наступна частина франшизи «Термінатор» стала ще більш успішною як в технічному плані, так і в касовому, зібравши в кінотеатрах понад півмільярда доларів.
4. Німецький замок 13-го століття
Замки, що розташовувалися на території колишньої Східної Німеччини, на момент її існування належали державі. Але після падіння Берлінського муру вони виявилися безгоспними в буквальному сенсі. Тому у багатьох людей з’явилася можливість скуповувати їх за безцінь. Навіть зараз, через багато років, деякі з німецьких замків коштують менше їх об’єктивної ціни. Особливо щасливою виявилася Хельга ван Хорн, яка придбала права на володіння найзнаменитішим замком в Німеччині — Нойшванштайном — всього за один євро. Побудована за наказом Людвіга II, ця споруда по праву вважається одним з найкрасивіших місць в Німеччині. І було б несправедливо ховати її від очей громадськості. Тому Хельга ван Хорн перетворила його в музей, і вельми прибутковий: кожен день замок відвідує в середньому близько 6000 чоловік.
6. Журнал Newsweek
Newsweek є одним з найбільш знакових журналів в Америці, а по впізнаваності він стоїть в одному ряду з такими гігантами друкованих засобів масової інформації, як Time чи MAD Magazine. Проте в 2010 році компанія Washington Post, що володіла журналом, продала Newsweek виданню Daily Beast. Чи варто згадувати за скільки? Так, вірно: за один долар. Іронічність ситуації полягає ще й в тому, що екземпляр журналу на той момент коштував шість доларів, тобто в шість разів дорожче самої компанії. Крім цього, Washington Post доплатила новому власнику Newsweek ще 10 млн доларів в якості компенсації за існуючі борги. Власне, саме вони і стали причиною такої дивної суми цієї угоди.
За матеріалами: BroDude