В Європі визнали законною заборону релігійних символів на роботі


Європейські компанії вправі вводити обмеження на носіння хіджабу на робочому місці за певних умов. Такий висновок випливає з рішення вищої судової інстанції Євросоюзу.

Суд у Люксембурзі розглянув позови двох жительок Німеччини. Одна з них працювала вихователем у центрі для дітей з особливостями розвитку, інша — касиром в аптеці.

Обидві не носили хіджаб з моменту працевлаштування до декретної відпустки. Але повернулись з неї вже у мусульманській хустці, за що їх відсторонили від роботи.

Як пише Euronews, високі судді не побачили в цьому порушення прав жінок на віросповідання. У рішення зазначається, що «внутрішні правила підприємств, які забороняють співробітникам носити на робочому місці символи, що демонструють політичні, філософські або релігійні переконання, не є прямою дискримінацією, за умови, що ці правила поширюються на всіх і без винятків».

Водночас наголошується, що така міра має бути «виправдана намірами роботодавця створити нейтральний образ своїх співробітників по відношенню до клієнтів», аби у такий спосіб «запобігти виникненню соціальних суперечок».

У 2017-му Суд ЄС визнав правомірною заборону на носіння видимих релігійних символів на роботі, наприклад, натільних хрестиків або ярмулок. Це викликало негативну реакцію представників різних конфесій по всьому співтовариству.

На нинішнє рішення особливо різко відреагувала влада Туреччини, назвавши його проявом ісламофобії та нетерпимості до мусульман.

Джерело: zib.com.ua

Фото: Pexels