В Україні змінилися правила перетину кордону для українців


Уряд звільняє від обов’язкової самоізоляції після перетину кордону українців, які мають негативний результат ПЛР-тест на коронавірус, що зробили не пізніше, ніж за 72 години до прибуття.

До постанови уряду від 9 грудня 2020 року відповідні зміни внесли 7 квітня.

Раніше українців звільняли від самоізоляції, якщо ПЛР-тестування вони зробили не раніше, ніж за 48 годин до перетину кордону.

Також уряд дозволив перетин кордону без ПЛР-тесту дітям-іноземцям та дітям без громадянства, які не досягли 12 років. Крім того, іноземцям, які постійно проживають на території України, дозволили йти на самоізоляцію із встановленням додатку «Дій вдома». Раніше така умова була лише для громадян України.

З 22 березня від усіх іноземців, які хочуть в’їхати на територію України, почали вимагати ПЛР-тест на коронавірус. Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко пояснював BBC Україна, що громадянам України не можуть відмовити в перетині кордону, однак тепер українці мають іти на самоізоляцію, якщо в них нема негативного результату тесту.

«Якщо у громадян України під час перетину кордону немає на руках негативного ПЛР-тесту на COVID-19, вони мають встановити додаток “Дій вдома”, відправитися на самоізоляцію, здати ПЛР-тест в Україні, отримати негативний результат, і тоді адміністратори додатку “Дій вдома” знімуть їх з самоізоляції», — зазначав він.

Джерело: hromadske.ua

Фото: Pexels