Бельгієць отримав більш як 4 млн гривень штрафу за перевезення через кордон брендового одягу як секонд-хенд


Керівник бельгійської некомерційної організації отримав штраф у понад 4 мільйони гривень та конфіскацію товару за те, що намагався незаконно ввезти в Україну майже 4 тонни нового брендового одягу замість секонд-хенду.

Про це повідомили в Державній прикордонній службі України.

Незаконну оборудку затримали у вересні 2019 року в пункті пропуску «Ягодин», що на кордоні з Польщею. Стосувалося це вантажівки Renault, якою з Бельгії нібито везли гуманітарний вантаж.

Прикордонники отримали оперативну інформацію про спробу незаконного ввезення та разом із представниками Волинської митниці направили авто на поглиблений огляд.

Після відкриття вантажівки стало зрозуміло, що її вміст не відповідає заявленому в документах. З кузова вивантажили приблизно 4 тонни нового одягу. Видавали його за дитячий секонд-хенд.

Водночас товарно-супровідні документи від некомерційної організації Wereld Missie Hulp вказують, що на адресу Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку медицини» везли вживані одяг, взуття, ходилиці, іграшки, візки, ковдри загальною вагою 16 603 кг та вартістю 4 150 євро (128 тисяч грн).

Під час повного прикордонно-митного огляду виявили 665 блуз та курток, 85 пар взуття, 4 499 жилеток, сорочок і рукавиць, 633 кепки, бейсболки, 1 800 парасольок, 125 ременів.

Товари загальною вагою 3 750 кілограмів були без ознак використання і з етикетками виробника. Експертна вартість товару становить 4 068 405 гривень.

Справу розглядав Любомльський районний суд Волинської області. На судове засідання іноземець не з’явився, хоча зазначається, що в належний спосіб його повідомили про час та місце розгляду справи.

Суд постановив визнати винним керівника бельгійської некомерційної організації у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю».

На бельгійця наклали штраф у розмірі 4 мільйони 680 тисяч гривень із конфіскацією товару на дохід держави. Крім того, на користь Волинської митниці з чоловіка стягнуть витрати 5 631 грн та на користь держави — 454 грн судового збору.

Джерело: dpsu.gov.ua, hromadske

Фото: Pexels