В Україні запустили юридичну онлайн перевірку вторинного ринку нерухомості


Компанія Monitor.Estate спільно з Опендатабот розробили новий онлайн інструмент, який дає можливість здійснити юридичну перевірку квартири, офісу чи земельної ділянки.

Щоб уникнути проблем під час придбання нерухомості на вторинному ринку, кожний зможе всього за 49 грн перевірити онлайн обраний об’єкт вторинної нерухомості за 10 секунд на предмет відповідності заявленій площі, наявності іпотеки, арештів, підстави виникнення права власності.

«Вторинна нерухомість має свою історію, в якій бувають темні сторінки: арешти, судові справи, незаконні перепланування і прописані родичі. Основні ризики пов’язані з дорученнями, іпотекою, даруванням, спадщиною, розлученнями, підробкою документів і різними видами шахрайства зі сторони продавців, нотаріусів, рієлторів та інших пов’язаних осіб. Бувають випадки, коли документи на квартиру здаються надійними, проте через деякий час приходить судове рішення, на квартиру накладають арешт, а мешканців примушують виселятись.

Саме через відсутність у покупців нерухомості можливості у 2 кліки зробити первинний аудит майбутньої квартири, офісу чи земельної ділянки без електронних ключів, паролів, посередників ми створили зручний і своєчасний сервіс», — розповів Володимир Копоть, СЕО та співзасновник сервісу онлайн перевірки нерухомості Monitor.Estate.

Як це працює?

На сьогодні доступна перевірка на предмет наявності арештів, іпотек, кількості власників, площі та інших обмежень щодо користування об’єктом.

Для цього достатньо покупцю об’єкту ввести ідентифікаційні дані власника об’єкту за цим посиланням (Реєстраційний номер облікової картки платника податків (Ідентифікаційний номер фізичної особи) або ЄДРПОУ юридичної особи) в пошукове поле, обрати об’єкт (якщо їх кілька) та отримати результат перевірки одразу після оплати.

Надалі планується додати перевірку наявності судових справ та боргів у продавця квартири, офісу чи земельної ділянки.

«Крім базових моментів з перевірки ми додали практичні рекомендації для потенційних покупців. Прості речі допомагають уникнути суттєвих юридичних ризиків перед покупкою», — додав Володимир Копоть.

Фото: Pexels