В Україні в пілотному режимі запрацювали офіси адвокатів-наставників
27 грудня у Вінниці, Рівному та Києві розпочали роботу офіси громадського захисника у кримінальних провадженнях. Офіс громадського захисника (далі – ОГЗ) – це пілотні проекти, які поки що відкриті у трьох містах.
Про це пише сайт Координаційного центру з надання правової допомоги.
Основними завдання ОГЗ є підвищення якості надання БВПД у кримінальних провадженнях, запровадження інституту наставництва, вироблення нових критеріїв для проведення моніторингу якості надання БВПД у кримінальних провадженнях та підвищення професійної кваліфікації адвокатів, які залучаються для її надання.
В ОГЗ працюватимуть адвокати-наставники.
Ними можуть бути практикуючі адвокати, які мають високий рівень довіри та поваги серед колег, а також стаж адвокатської діяльності не менше 5-ти років. Їх обиратимуть директори регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги за рекомендацією регіональних рад адвокатів.
Адвокати-наставники організовуватимуть роботу з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. У разі звернення адвокатів – допомагатимуть у дотриманні стандартів якості надання БВПД у кримінальному процесі та проводитимуть моніторинг дотримання стандартів.
Адвокати-наставники постійно комунікуватимуть з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, надаватимуть їм консультації, ділитимуться своїм професійним досвідом. Також спільно з менеджерами з якості регіональних центрів він чи вона вивчатиме та узагальнюватиме інформацію з усіх питань, що виникають у адвокатів під час здійснення захисту, потреби адвокатів у підвищенні кваліфікації, в обміні досвідом.
Адвокатами-наставниками у пілотних ОГЗ стали Іван Бездітний (Вінниця), Ігор Солімчук, Юрій Бондар та Дмитро Ляшко (Рівне), Ігор Свінціцький, Сергій Вилков, Вадим Маркевич та Олександр Дроздов (Київ).
Більш детально про відкриття ОГЗ у кожному із трьох міст та їх найближчі плани читайте тут: Вінниця, Рівне, Київ.