В Україні розсекретять матеріали справи про трагедію Іловайського котла


Офіс генпрокурора вирішив розсекретити матеріали кримінальної справи про організації та проведення бойових дій у районі Іловайська у 2014 році.

Про це повідомила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

Вона зазначила, що розслідування Іловайської трагедії триває у двох напрямках:

  • організація вторгнення з боку РФ і вбивство українських військових;
  • перевірка можливого недбалого ставлення до військової служби керівництва антитерористочної операції.

Венедіктова повідомляє, що слідчі вже допитали понад 900 потерпілих і свідків, дослідили понад 1600 документів. Кримінальне провадження складається з 300 томів, із них 70 мають гриф про обмежений доступ.

Проте прокуратура вирішила розсекретити матеріали справи. Генпрокурорка каже, СБУ направила відповідні клопотання до Генштабу ЗСУ та інших органів.

«Наразі ми працюємо над удосконаленням офіційного вебсайту Офісу Генерального прокурора та маємо намір розмістити на ньому відповідний розділ, присвячений Іловайським подіям, де кожен зможе в будь-який час отримати інформацію про хід та результати слідства, а також ознайомитися із фотокопіями розсекречених матеріалів», — написала генпрокурорка.

Венедіктова нагадує, що у справі вже повідомили про підозру першому заступнику начальника Генштабу ЗС РФ та ексначальнику Головного управління Генштабу ЗС РФ, який наразі є заступником міністра оборони Росії.

Нагадаємо, що у серпні 2014-го українські військові кілька разів спробували штурмом узяти Іловайськ, на той час уже захоплений бойовиками. Після третьої спроби їм вдалося взяти частину міста під свій контроль, але після цього туди зайшли регулярні російські війська, внаслідок чого українські військові потрапили в оточення.

Попри домовленості, 29 серпня, під час виходу з оточення за попередньо погодженим гуманітарним коридором, українські військові потрапили під обстріл.

Тоді загинули 366 українських воїнів, 429 — отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 — потрапили у полон. Прокуратура назвала єдиною причиною трагедії пряме вторгнення армії РФ.

Джерело: hromadske.ua

Фото: Новинарня